درباره شهر اردبیل در استان اردبیل

اردبیل از شهرهای باستانی و تاریخی ایران است که در لوحه‌های گلی سومریان به اسم آرتا یا آرتتا ثبت شده است. این شهر کهن در گذشته گذرگاه كاروانهای تجاری و نظامی زیادی بوده است که زمینه احداث كاروانسراها را فراهم میکرد. به عقیده کارشناسان وجود کارونسرا در شهرستانهای مختلف این استان بیانگر رونق اقتصادی تمامی شهرهای این منطقه در گذشته است.این شهر که به شهر عسل هم شهرت دارد بین کوه‌های سبلان،‌ بزغوش و تالش و در شمال غرب فلات ایران، قرار گرفته است و تابستانهای معتدل و زمستانهای بسیار سردی دارد.اردبیل در نزدیکی مرز جمهوری آذربایجان قرار دارد و از سردترین شهرهای ایران محسوب میشود. قدمت این شهر به ۴۰۰۰ سال می رسد و اولین شهر در ایران است که لوله کشی آب شرب شده است . دیدنی‌ها و جاذبه‌های طبیعی زیاد، همین طور چشمه‌های آب گرم با خواص درمانی این شهر باعث شده است تا گردشگران زیادی این شهر را برای گشت و گذار انتخاب کنند.

آب و هوای شهر اردبیل
آخرین به‌روزآوری - 4:11
کمینه دما : 0 کمینه دما : 0

مکان‌ها دیدنی و توریستی اردبیل

اردبیل پر از جاذبه های طبیعی و تاریخی و گردشگریست که باعث شده این شهر به یکی از مقاصد اصلی گردشگری ایران تبدیل شود. ما بعضی از این جاذبه های دیدنی را که اصلا نباید از دست بدهیم را به شما معرفی می‌کنیم. یکی گذر از جاده بی نظیر حیران که لقب زیباترین گردنه جهان و همین طور بهشت آسیا را به دوش می‌کشد، دریاچه شورابیل که تنها دریاچه طبیعی داخل شهری ایران است، قلعه تاریخی قهقهه که محل زندانی شدن افراد سیاسی در زمان صفوی بوده، آرامگاه شیخ صفی الدین که یکی از مکان های باستانی این شهراست، دریاچه سبلان که در ۱۱ ماه در سال یخ زده، عمارت آقازاده اردبیلی، دهستان تاریخی حور و آبشار سردابه که یکی از یکی زیباترهستند و بازدیدشان خالی از لطف نیست. همچنین استفاده از آب های شفا بخش سرعین، سردابه، نیر و دامنه سرسبز سبلان هم جزء جذاب ترین و خاطره انگیزترین بخش سفر شما به این شهر خواهد شد.

بهترین راه سفر

از انجایی که برای مسیر تهران به اردبیل قطاری وجود ندارد، جز هواپیما و ماشین راه دیگری برای سفر به این شهر دیدنی نیست، پیشنهاد ما که بهترین گزینه است سفر با ماشین شخصی می باشد، چرا که جاده‌ای که به سمت اردبیل در پیش رو دارید، فوق العاده دیدنی و زیبا می باشد. اگر برای سفرتان حوصله کنید و جاده تهران _ رشت _ اردبیل را طی کنید با ۲ تا ۳ ساعت تاخیر به اردبیل می رسید، ولی عبور از گردنه حیران حسابی شما را سر حال میکند و احساس خستگی نخواهید داشت.

بعد از خروج از اردبیل

بعد از گشت و گذار و تماشای کامل دیدنی های شهر زیبای اردبیل، شهرهای سرعین، سراب و خلخال در جنوب اردبیل، آستارا در شرق اردبیل و مشگین شهر در غرب آن،‌ می‌توانند مقاصد بعدی گردشگری شما باشند.

بهترین فصل برای سفر

وقتی یاد سرمای شدید اردبیل و برفهای این شهر می‌افتیم، بدون شک ترجیح می‌دهیم برنامه سفرمان را به فصل گرمتر،‌ به خصوص ماه‌های خرداد، تیر و مرداد موکول کنیم، هر چند که این شهر، در تمامی فصل‌های زیباست.

در حال بارگذاری ...

در حال بارگذاری ...