درباره شهر دورود در استان لرستان

دورود، مرکز شهرستان دورود و یکی از شهرهای استان لرستان می‌باشد. این شهر، از نظر جغرافیایی، در 86 کیلومتری شرق خرم اباد و برسر مسیر خرم آباد به اصفهان قرار دارد و از شمال به شازند، از شرق به ازنا، از جنوب به سپیددشت و از غرب به سیلاخور محدود می‌شود. از لحاظ اقلیمی، به دلیل قرارگیری در دامنه رشته کوه زاگرس و در نزدیکی اشترانکوه ، آب و هوای مناسب و طبیعت بکر و زیبایی دارد، که همین باعث شده، لقب پایتخت طبیعت ایران را به آن اختصاص دهند.

آب و هوای شهر دورود
آخرین به‌روزآوری - 4:11
کمینه دما : 4.67 کمینه دما : 4.67

مکان‌ها دیدنی و توریستی دورود

طبیعت این شهر بسیار زیبا و دیدنی می‌باشد، همین باعث شده که به یکی از مقاصد گردشگری ایران تبدیل شود. از مهم‌ترین این زیبایی‌ها می‌توان به دریاچه گهر(به نگین اشترانکوه معروف است و از توریستی‌ترین دریاچه‌های ایران می‌باشد)، آبشار وقت ساعت (به طرز شگفتی 50 دقیقه خروشان است و 2 ساعت متوقف می‌شود و یکی از کمیاب‌ترین جاذبه‌های دنیا می‌باشد)، آبشار بیشه (از معروف‌ترین و زیبا‌ترین آبشار‌های ایران)، رودخانه سزار و دره نی‌گاه اشاره کرد.

بهترین راه سفر

مسافت تهران تا دورود، 411 کیلومتر می‌باشد، که این مسیر را می‌توانید به صورت زمینی با اتوبوس یا ماشین شخصی طی 4 الی 5 ساعت بروید. همچنین می‌توانید با قطار به این شهر سفر کنید. برای سفر هوایی نیز، باید با هواپیما به خرم اباد رفته، سپس از آنجا به روش زمینی به دورود بروید.

بعد از خروج از دورود

بعد از گشت و گذار در طبیعت زیبای این شهر، شهرهای ازنا، الیگودرز، خرم آباد، سفیدکوه کوچک و منطقه حفاظت شده اشترانکوه، می‌توانند انتخاب‌های مناسبی برای مقاصد بعدی سفر شما باشند.

بهترین فصل برای سفر

در حال بارگذاری ...

در حال بارگذاری ...