درباره شهر الیگودرز در استان لرستان

الیگودرز در شرق استان لرستان و در ناحیه کوهستانی واقع شده است، آب و هوای بسیار سردی دارد و از شهرهای سردسیر و مرتفع ایران محسوب می‌شود. از لحاظ جغرافیایی، از شمال با شهرهای خمین، محلات، اراک و از جنوب با شهرهای دزفول، فریدون شهر و کوهرنگ، از شرق با شهرهای داران، گلپایگان و خوانسار و از غرب و شمال غربی هم با شهرهای ازنا، دورود، شازند، بروجرد و خرم اباد در ارتباط است.

آب و هوای شهر الیگودرز
آخرین به‌روزآوری - 4:11
کمینه دما : 5.69 کمینه دما : 5.69

مکان‌ها دیدنی و توریستی الیگودرز

مهم‌ترین جاذبه گردشگری این شهر، دشت لاله‌های واژگون می‌باشد که همه ساله گردشگران زیادی را از سراسر کشور به خود جذب می‌کند. از دیگر جاذبه‌‌های این شهر می‌توان به آبشار آب سفید (یکی از زیباترین آبشارهای ایران)، آبشار تله زنگ (به عقیده‌ی برخی بلندترین آبشار ایران)، قالی کوه، تالاب گهر کوچک و قلعه باجول اشاره کرد.

بهترین راه سفر

برای سفر به شهر الیگودرز از طریق زمینی با ماشین یا اتوبوس، باید مسافت جاده‌ای 386 کیلومتری را طی کنید. اگر بخواهید با قطار سفر کنید، نزدیک‌ترین ایستگاه راه آهن به الیگودرز در شهر ازنا قرار دارد. برای سفر هوایی نیز باید با هواپیما تا خرم آباد رفته، سپس از آنجا به صورت زمینی به الیگودرز بروید.

بعد از خروج از الیگودرز

بعد از تماشای شهر زیبای الیگودرز، شهرهای ازنا و گلپایگان، منطقه سفید کوه کوچک و منطقه حفاظت شده اشترانکوه، می‌توانند انتخاب‌های مناسبی برای مقاصد بعدی گردشگری شما باشند.

بهترین فصل برای سفر

با توجه به اینکه الیگودرز از شهرهای مرتفع و بسیار سرد ایران می‌باشد، فصل تابستان مناسب‌‌ترین فصل برای سفر به این منطقه‌ است.

در حال بارگذاری ...

در حال بارگذاری ...