درباره شهر لنگرود در استان گیلان

((کناره‌های رودخانه لنگرود زیباترین منظره‌ای است که من در ایران دیده‌ام)). این جمله مربوط به رابینو جهانگرد معروف می‌باشد که در مورد لنگرود نوشته شده است. لنگرود، یکی از شهرهای ساحلی استان گیلان می‌باشد که نزدیک لاهیجان و در ساحل چمخاله قرار گرفته است. این شهر قدمت تاریخی زیادی دارد و در کتاب‌های تاریخی هم نوشته شده است که زمین‌های اطراف لنگرود باتلاقی بود که این باتلاقی بودن ساخت و ساز در شهر را با مشکل مواجه می کرد. اما به مرور زمان و توسعه تجارت در گیلان، لنگرود نیز رونق پیدا کرده و در زمینه‌های کشاورزی مخصوصا کشت کنف و همینطور در زمینه صنعت از جمله تفنگ سازی (شکاری) به علت مرغوبیت و کیفيت، خریداران زیادی داشته است. این شهر طبیعت فوق العاده زیبایی دارد که می‌تواند یکی از شهرهای گردشگرپذیر ایران باشد. لنگرود رودخانه بسیار آرام و زیبایی دارد و به خاطر کثرت موتور سوارانش، به شهر موتور سواران نیز مشهور است.

آب و هوای شهر لنگرود
آخرین به‌روزآوری - 4:11
کمینه دما : 8 کمینه دما : 8

مکان‌ها دیدنی و توریستی لنگرود

از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری این شهر می‌‌توان به پل خشتی لنگرود (معروف‌ترین بنای تاریخی این شهر)، روستای آبچالکی (از زیباترین روستاهای استان گیلان است و به بام لنگرود معروف است)، تالاب کیاکلایه (یکی از غنی‌ترین تالاب‌های استان از لحاظ تنوع گونه‌های حیاتی)، منطقه توریستی لیلاکوه (که به قطب قهوه‌خانه‌ای گیلان تبدیل شده است)، ساحل چمخاله (از زیباترین سواحل ماسه‌ای ایران)، خانه قدیمی منجم باشی و دریاچه کومله اشاره کرد.

بهترین راه سفر

مسافت تهران تا لنگرود 364 کیلومتر است که می‌توانید این مسیر را به صورت زمینی از طریق جاده تهران-رشت در 4 الی 5 ساعت طی کنید، یا اینکه با هواپیما در مدت یک ساعت  به رشت و بعد از آنجا به صورت زمینی به سمت لنگرود حرکت کنید.

بعد از خروج از لنگرود

شهرهای چمخاله، لاهیجان، رودسر، چابکسر، کلاچای و منطقه سرولات و جواهردشت، می‌توانند جزء بهترین انتخاب‌ها برای ادامه سفر شما باشند.

بهترین فصل برای سفر

معمولا برای سفر به شهرهای شمالی، پاییز و بهار بهترین انتخاب‌ها هستند. چرا که شهرهای شمالی در پاییز زیبا  وشاعرانه هستند و در بهار بهشتی و رویایی می‌باشند

در حال بارگذاری ...

در حال بارگذاری ...