درباره شهر لاهیجان در استان گیلان

لاهیجان یکی از شهرهای دیدنی با جاذبه‌های فراوان گردشگری استان گیلان می‌باشد که در شمال دیلمان قرار گرفته است. منطقه لاهیجان از شمال به دریای خزر، از شرق به لنگرود، از جنوب به دیلمان، از جنوب غربی به سیاهکل و از غرب به آستانه اشرفیه محدود می‌شود. این شهر در یک ناحیه کوهپایه‌ای قرار گرفته است و شرایط آب و هوایی آن به این صورت است که تابستانی گرم و مرطوب دارد و زمستان هم در ابتدا باد‌های گرم و شدید می‌وزد و بعد برف می بارد. لاهیجان پوشیده از بوته‌های چای و بوی خوش بهارنارنج است که هر مسافر حتی رهگذری را مست و شیدا می‌کند. همین طور این شهر با قدمتی ۸۰۰ ساله پر از زیبایی طبیعی و تاریخی‌ست که تمام این زیبایی‌ها مسافران زیادی را به سمت خود می‌کشاند. جالب است که بدانید قبل از اینکه لاهیجان به چای خوب و کلوچه‌های خوشمزه مشهور باشد به ابریشمش معروف بود؛ این شهر به دلیل قرار گرفتن در مسیر جاده ابریشم که از قدیم الایام در آن به تولید این الیاف لطیف می‌پرداختند واقع شده بوده به همین دلیل اسم این شهر را لاهیجان یعنی شهر ابریشم نامگذاری کردند.

آب و هوای شهر لاهیجان
آخرین به‌روزآوری - 4:11
کمینه دما : 8 کمینه دما : 8

مکان‌ها دیدنی و توریستی لاهیجان

از جاذبه‌هایی این شهر می‌توان به شیطان کوه (از مهم‌ترین و معروف‌ترین قسمت‌های لاهیجانِ)، استخر لاهیجان (از مراکز دیدنی و تفریحی مهم لاهیجان)، موزه تاریخ چای ایران (تنها موزه تخصصی چای در کشور)، موزه کاشف السلطنه، بام سبز لاهیجان، آبشار شیطان کوه، تله کابین لاهیجان، تالاب بین المللی امیرکلایه، شیخانبر، آرامگاه شیخ زاهد گیلانی، تالاب سوستان لاهیجان و حمام گلشن اشاره کرد که یکی از یکی زیباتر و دیدنی‌تر هستند.

بهترین راه سفر

مسیرزیبا و سرسبز تهران به لاهیجان باعث شده است که اکثرا سفر با ماشین شخصی را به راه‌های دیگر ترجیح دهند تا در بین راه از طبیعت بی‌نظیر گیلان نیز لذت ببرند. اگر هم سفر با ماشین شخصی برای شما مقدور نیست، می‌توانید با استفاده از هواپیما به رشت سفر کنید و با یک ماشین به لاهیجان برسید. فرودگاه سردار جنگل رشت در ۴۰ کیلومتری لاهیجان قرار دارد.

بعد از خروج از لاهیجان

بعد از تماشای زیبایی‌های این شهر تاریخی، لنگرود در شرق لاهیجان، رشت و ماسال در غرب لاهیجان، بندر انزلی در شمال غربی لاهیجان و ماسوله و قلعه رودخان در جنوب غربی این شهر می‌توانند انتخاب‌های مناسبی برای مقاصد بعدی گردشگری شما باشند.

بهترین فصل برای سفر

بهترین فصل برای سفر به این شهر فصل بهار به خصوص اردیبهشت ماه که فضای سرسبز و عطر بهارنارنج  شما را سرمست می‌کند.

در حال بارگذاری ...

در حال بارگذاری ...