درباره شهر سلماس در استان آذربایجان غربی

سلماس، مرکز شهرستان سلماس و یکی از شهرهای استان آذربایجان غربی است، که در ۸۰ کیلومتری شمال ارومیه و بر سر مسیر ارتباطی ارومیه به تبریز واقع شده است. پیشینه تاریخی این شهر، به دوران اوراتویی، یعنی هزاره قبل از میلاد برمی‌گردد، ولی در سال ۱۳۰۹ یک زلزله شدید, کل شهر را نابود کرد.بعد از انجا شهر جدید سلماس را با اصول شهرسازی مدرن و با طرح شطرنجی، در چند کیلومتری شمال ویرانه‌های دیلمان ساختند.

آب و هوای شهر سلماس
آخرین به‌روزآوری - 4:11
کمینه دما : 4 کمینه دما : 4

مکان‌ها دیدنی و توریستی سلماس

از مهم ترین جاذبه های گردشگری این شهر می‌توان به، غارهای قارنی یاروغ، که افسانه‌ای جالب دارد و قدمت آنها به ۷۰۰ سال قبل از میلاد برمی‌گردد،‌ سنگ نگاره خان تختی، که یادگار یکی از پیروزی های ایرانیان بر رومیان است، دره زولاچای، قلعه تاریخی عسگرآباد، کلیسای هفت وان و آبگرم ایسی سو اشاره کرد.

بهترین راه سفر

از تهران تا این شهر حدود ۷۹۰ کیلومتر مسافت است ، که این مسیر را می‌توان به صورت زمینی، با ماشین شخصی یا اتوبوس،‌حدودا ۸ساعته رفت ، یا اینکه با هواپیما به خوی و بعد از انجا  به صورت زمینی به سلماس حرکت کرد.

بعد از خروج از سلماس

بعد از گشت و گذار در این شهر، شهرهای خوی، تبریز، ماکو، ارومیه و دریاچه ارومیه، می‌توانند انتخابهای مناسبی برای مقاصد بعدی سفر شما باشند.

بهترین فصل برای سفر

در حال بارگذاری ...

در حال بارگذاری ...