درباره شهر فومن در استان گیلان

فومن، مرکز شهرستان فومن و یکی از شهرهای مهم استان گیلان است، که در ۲۷ کیلومتری غرب شهر رشت قرار دارد و از شمال با صومعه سرا، از شمال غرب با ماسال، از شرق با شفت و از جنوب با رشته کوه‌های البرز همسایه است. فومن با دشت‌های سرسبزش و مناطق کوهستانی زیبایی که دارد، از تاریخی‌ترین منطقه‌های شمال ایران است و قدمتی چند هزار ساله دارد. این شهر با طبیعت زیبا، جاذبه‌های تاریخی و تنوع غذاهای محلی که دارد، یکی از توریستی شهرهای ایران به حساب می آید.

آب و هوای شهر فومن
آخرین به‌روزآوری - 4:11
کمینه دما : 8 کمینه دما : 8

مکان‌ها دیدنی و توریستی فومن

از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری این شهر، می‌توان به قلعه رودخان (دژی اسرار آمیز در دل جنگل‌های انبوه از دوران ساسانیان است و برای دیدن آن باید ۹۳۵ پله را بالا بروید)، غار خون فوشه (با بیش از ۱۰۰۰ سال قدمت در یک منطقه جنگلی زیبا قرار گرفته است)، جاده سراوان به فومن (یکی از رویایی‌ترین جاده‌های ایران است)، مجسمه آناهیتا (به عنوان مظهر پاکی ایرانیان باستان از آن یاد می‌شود)، پارک شهر فومن و مرکز تفریحی هفت اقلیم می‌شود اشاره کرد.

بهترین راه سفر

از تهران تا فومن، ۳۴۶ کیلومتر مسافت است ، که هم می‌توانید به صورت زمینی با ماشین شخصی یا اتوبوس،‌ طی ۴ ساعت به آنجا سفر کنید، و هم می‌توانید با هواپیما به رشت رفته و از آنجا  در مدت نیم ساعت به صورت زمینی به فومن سفر کنید.

بعد از خروج از فومن

بعد از لذت بردن از زیبایی های این شهر، شهرهای صومعه سرا، رشت، ماسوله، مرداب و بندر انزلی می توانند بهترین انتخاب برای مقاصد بعدی سفر شما باشند.

بهترین فصل برای سفر

در بهار و پاییز، طبیعت این شهرزیباتر و دیدنی تر است.

در حال بارگذاری ...

در حال بارگذاری ...