درباره شهر رشت در استان گیلان

رشت،‌ بزرگترین و پرجمعیت‌ترین شهر شمال ایران و پایتخت استان گیلان است،‌ که عناوین بزرگترین شهر گیلک‌نشین و سومین شهر گردشگرپذیر ایران را به خود اختصاص داده است. رشت، فشرده‌ترین شهر ایران،‌ به لحاظ نسبت جمعیت به مساحت می‌باشد و مردم آن به لهجه‌های مختلفی از گویش گیلکی صحبت می‌کنند. از نظر جغرافیایی،‌ از شمال، به دریای خزر و مرداب انزلی، از غرب به فومن و رودخانه پسیخان، از جنوب به سنگر و رودبار و از شرق به آستانه اشرفیه و کوچصفهان محدود می‌شود. از نظر آب و هوایی، این شهر در بیشتر ماه‌های سال به خصوص مهر و آبان، باران های ریز و مداوم دارد که به همین دلیل،‌ به آن لقب شهر باران‌های نقره‌ای را داده‌اند. می‌توان گفت عمدتا هوای بارانی و مرطوبی دارد و رتبه اول را در میزان بارندگی بین مراکز استان‌ها دارد. یکی دیگراز نقاط تمایز این شهر نسبت به سایر شهرها، تنوع گسترده غذاها در این شهر است، به همین دلیل به این شهر خلاق غذا نیز می‌گویند.

آب و هوای شهر رشت
آخرین به‌روزآوری - 4:11
کمینه دما : 8 کمینه دما : 8

مکان‌ها دیدنی و توریستی رشت

شهر رشت یکی از کلان‌شهرهای ایران محسوب میشود. که به خاطر جاذبه های گردشگری زیبایی که دارد، همیشه گردشگران زیادی را به خودش جذب کرده است،‌ از مهم‌ترین این جاذبه‌ها می‌توان به موزه میراث روستایی گیلان، که نمونه واقعی زندگی سنتی روستاهای گیلان است، پارک جنگلی سراوان (زیبایی بی‌نظیری در سطح ایران و حتی جهان دارد)، تالاب عینک (در عکس‌های هوایی ظاهری شبیه به عینک دارد)، تالاب بین المللی بوجاق (یکی از بهترین تالاب های کشور برای پرنده نگری)، باغ محتشم و عمارت کلاه فرنگی (قدیمی‌ترین پارک رشت)، موزه گنجینه رشت، دریاچه سد سقالکسار، کاروانسرای لات، پارک ملت، خانه میرزا کوچک خوان جنگلی و خانه تاریخی قدیری اشاره کرد.

بهترین راه سفر

برای سفر به شهر رشت اگر بخواهید از طریق زمینی سفر کنید، باید مسیر جاده ای ۳۳۱ کیلومتری را طی کنید، که اگر با ماشین شخصی خودتان سفر کنید،‌ بیشتر از سفر با اتوبوس، می‌توانید از جاده زیبای آن لذت ببرید، برای سفر از طریق هوایی نیز، این شهر فرودگاه بین المللی دارد،‌ که هر روزه از تهران پرواز مستقیم به رشت دارد.

بعد از خروج از رشت

بعد از گشت و گذار در شهر زیبای رشت، شهرهای لاهیجان و آستانه اشرفیه در شرق،‌ بندر و مرداب انزلی در شمال،‌ شفت،‌ فومن و صومعه سرا در غرب و منطقه حفاظت شده رودبار و رستم آباد در جنوب،‌ می‌توانند انتخاب‌های مناسبی برای مقاصد بعدی گردشگری شما باشند.

بهترین فصل برای سفر

شهر رشت در تمام فصول  بارندگی دارد و هوای این شهر رطوبت دارد، ولی بیشتر گردشگران فصل بهار را برای سفر به این شهر ترجیح می‌دهند.

در حال بارگذاری ...

در حال بارگذاری ...