درباره شهر بندر انزلی در استان گیلان

بندر انزلی، اولین و بزرگترین بندر ایران، در ساحل جنوبی دریای خزر، در استان گیلان است، که از لحاظ توریستی، اقتصادی و ورزشی، از شهرهای مهم کشور به حساب می‌آید. این بندر از شمال به دریای خزر، از شرق به خشک بیجار، از جنوب به تالاب بین‌المللی انزلی و از غرب به رضوانشهر محدود می‌شود. آب و هوای این شهر مانند همه شهرهای ساحلی معتدل و مرطوب است و از پرباران ترین شهرهای ایران محسوب می شود. این شهر در طول تاریخ همیشه با همین نام شناخته شده و همواره از شهرهای مهم تجاری بین ایران و اروپا بوده است، تا جایی که در قدیم به آن دروازه اروپا نیز می‌گفتند.

آب و هوای شهر بندر انزلی
آخرین به‌روزآوری - 4:11
کمینه دما : 8 کمینه دما : 8

مکان‌ها دیدنی و توریستی بندر انزلی

از مهم‌ترین جاذبه های گردشگری این بندر، می‌توان به تالاب بین المللی انزلی (از بزرگترین و جالب‌ترین زیست‌گاه‌های طبیعی جانوران)، پل غازیان (در زمان خودش از پیشرفته ترین پل های متحرک جهان بوده است)، مناره انزلی یا همان برج ساعت (نماد شهر انزلی)، پیست کارتینگ فرمولا (پیستی پر پیچ و خم، با هیجان زیاد)، کشتی تفریحی میرزاکوچک خوان، کاخ موزه شاه، کاخ میان پشته و بلوار ساحلی انزلی اشاره کرد.

بهترین راه سفر

مسافت جاده‌ای تهران تا بندر انزلی، ۳۶۹ کیلومتراست، که می‌توانید این مسیر را با اتوبوس یا ماشین شخصی بروید، برای سفر هوایی نیز، می‌توانید با هواپیما به رشت، از آنجا به صورت زمینی به بندرانزلی سفر کنید، ولی بیشتر مردم سفر با ماشین شخصی را به خاطر لذت بردن از جاده زیبای آن ترجیح می‌دهند.

بعد از خروج از بندر انزلی

بعد از تماشای این بندر زیبا و تاریخی، تماشای شهرهای رشت، ماسال، اسالم، تالش و لاهیجان می‌توانند برای شما لذت‌بخش باشند و ادامه سفرتان را تشکیل دهند.

بهترین فصل برای سفر

این شهر نیز مانند سایر شهرهای شمالی ایران در همه فصول قشنگ و دیدنی‌ست، ولی از نظر آب و هوا و سرسبزی طبیعت، بهار زیباترین فصل سفر می‌تواند باشد.

در حال بارگذاری ...

در حال بارگذاری ...