درباره شهر آستارا در استان گیلان

آستارا، شهری در شمالی‌ترین نقطه استان گیلان وآخرین نقطه مرزی ایران و جمهوری آذربایجان است. از نظر جغرافیایی، از شرق به دریای خزر، از شمال به آستارای آذربایجان، از غرب به استان اردبیل و از جنوب به شهرستان تالش محدود شده است. این شهر یکی از قطب‌های مهم توریستی کشور است. آستارا از لحاظ اقتصادی نقش تعیین کننده‌ای در کشور داراست و مهم ترین پل ارتباطی ایران و جمهوری آذربایجان است. در حال حاضر بزرگترین پرچم کشور در استان گیلان، در پایانه مرزی آستارا برافراشته شده‌ است. از نظر آب و هوایی دارای دو قسمت جلگه‌ای وکوهستانی می‌باشد، قسمت جلگه‌ای آن دارای  تابستان‌های  گرم و مرطوب وزمستان‌های ملایم است، قسمت کوهستانی آن نیز دارای تابستان معتدل و زمستان سرد است. ازنظر قدمت، قدیمی‌ترین بنای منطقه متعلق به دوره ایلخانی می‌باشد و تعداد دیگری از آثار دوران صفویه و قاجاریه این بنای کهن را همراهی می‌کنند. لازم به ذکراست که بناها و آثار دوران اسلامی منطقه شهرستان آستارا اکثراً شامل قبور قدیمی و بقاع و آرامگاه‌هایی هستند که در دامنه کوه‌ها و جنگل‌ها به صورت متروک و برخی بدون تاریخ و بنا واقع شده‌اند و از لحاظ فیزیکی وضعیت مناسبی ندارند.

آب و هوای شهر آستارا
آخرین به‌روزآوری - 4:11
کمینه دما : 0 کمینه دما : 0

مکان‌ها دیدنی و توریستی آستارا

آستارا شهر سرسبزیست که در هر منطقه از این شهر پا بگذارید جنگل‌ها و چشم اندازهای زیبای مسحورکننده‌ای وجود دارد که انرژی روحتان را دوچندان می‌کند. از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری شهر آستارا، می‌توان به گردنه رویایی حیران (زیباترین گردنه ایران)، آبشار لاتون (زیباترین و بلندترین آبشار گیلان)، تالاب استیل (یکی از ناب‌ترین دریاچه‌های ایران)، بهشت کاکتوس‌ها (شامل 2200 نوع کاکتوس از کشورهای مختلف است)، روستای عباس آباد، که خیلی ها می گویند زیباترین روستای آستاراست و بقعه شیخ تاج الدین محمد خیوی اشاره کرد.

بهترین راه سفر

مسافت جاده ای تهران تا آستارا، ۴۹۹ کیلومتراست،که می‌توانید با اتومبیل شخصی یا اتوبوس این مسیر را طی کنید ، راه آهن آن هنوز راه‌اندازی نشده است. برای سفر به آستارا باید به صورت زمینی از طریق اردبیل یا رشت این مسیر را طی کنید.

بعد از خروج از آستارا

بعد از تماشای جاذبه‌های این شهر، شهرهای اردبیل، تالش، اسالم، سرعین و مشگین شهر، می‌توانند انتخاب‌های مناسبی برای مقاصد بعدی گردشگری شما باشند.

بهترین فصل برای سفر

بهار، زیباترین فصل این شهر برای تفریح است.

در حال بارگذاری ...

در حال بارگذاری ...