درباره شهر علی آباد در استان گلستان

علی آباد کتول، مرکز شهرستان علی آباد و یکی از شهرهای استان گلستان می‌باشد، که در 40 کیلومتری شرق مرکز استان، یعنی شهر گرگان واقع شده است. این شهر به دلیل قرارگیری در منطقه جلگه‌ای و پست و بین کوه‌ها، آب و هوای منحصر به فردی دارد و از معتدل‌ترین شهرهای ایران به حساب می‌آید. در مورد پیشینه تاریخی علی آباد می‌توان گفت، طبق نظر کارشناسان میراث فرهنگی و با توجه به آثار باستانی این شهر حدودا 7000 سال از عمرش می‌گذرد.

آب و هوای شهر علی آباد
آخرین به‌روزآوری - 4:11
-17°
کمینه دما : -16.91 کمینه دما : -16.91

مکان‌ها دیدنی و توریستی علی آباد

در این شهر، آبشار کبودوال (تنها آبشار تمام خزه ایران است و فضایی بکر و عالی دارد)، روستای جنگلی افراتخته (از بکرترین روستاهای ایران با درختان جنگلی انبوه و چند هزار ساله)، موزه تاریخی طبیعی کبودوال و آبشار چلم زرین گل، قرار دارند که تماشای آن‌ها خالی از لطف نیست.

بهترین راه سفر

برای سفر به این شهر، یا باید به صورت زمینی مسیر 450 کیلومتری را تفریبا در 6 ساعت طی کنید یا با هواپیما طی یک ساعت به گرگان رفته سپس از آنجا به صورت زمینی طی نیم ساعت به علی آباد کتول بروید.

بعد از خروج از علی آباد

بعد از گشت و گذار در این شهر سرسبز و زیبا،‌ شهرهای گرگان، گنبد کاووس،‌مینودشت، روستای زیارت، گنبد کاووس و جنگل کبودوال می‌توانند انتخاب‌های مناسبی برای مقاصد بعدی سفر شما باشند.

بهترین فصل برای سفر

در حال بارگذاری ...

در حال بارگذاری ...