درباره شهر خوی در استان آذربایجان غربی

خوی،‌ مرکز شهرستان خوی و از شهرهای استان آذربایجان غربیست که در ۱۳۶ کیلومتری شمال مرکز استان ، یعنی ارومیه واقع شده است.این شهر، در مرز ایران و ترکیه، در شمال غربی ترین نقطه ایران قرار دارد، به طوریکه فاصله اش تا شهر وان در ترکیه ۱۲۰ کیلومتر، یعنی کمتر از۲ ساعت است. خویاز نظر پیشینه تاریخی از کهن‌ترین مراکز تمدن در شمال غرب ایران به حساب می اید،که مرکز بسیاری از حوادث تاریخی بوده است، در کل می توان  گفت از بزرگ‌ترین ومهم‌ترین شهرهای آذربایجانی ایران محسوب میشود.

آب و هوای شهر خوی
آخرین به‌روزآوری - 4:11
کمینه دما : 2.77 کمینه دما : 2.77

مکان‌ها دیدنی و توریستی خوی

این شهر، جاذبه های گردشگری و تاریخی زیادی برای دیدن دارد، که اگر بخوایم چند نمونه از مهم‌ترین‌ها را معرفی کنیم، می‌توان به پل قطور، که یکی از مهم‌ترین و شناخته شده ترین پل های خاورمیانه محسوب می شود، دژ بسطام، که قدمتش به قبل از میلاد برمی‌گردد و از باشکوه ترین شهرهای اوراتویی زمان خود بوده، دروازه سنگی، که بنایی به جا مانده از دوران ایلخانان است، کلیسای سورپ سرکیس، آرامگاه شمس تبریزی، مسجد مطلب خان، پل خاتون و کلیسای ملهذان اشاره کرد.

بهترین راه سفر

از تهران تا خوی، حدودا ۸۰۰ کیلومتر راه است،که یا باید این مسیر را به صورت زمینی در مدت۷ الی ۸ ساعت  با ماشین شخصی یااتوبوس رفت ، یا باید با هواپیما رفت ،  که می‌توانیم  پرواز مستقیم داشته باشیم، چرا که این شهر خودش فرودگاه دارد.

بعد از خروج از خوی

بعد از تماشای این شهر تاریخی، شهرهای ارومیه، مرند، تبریز، مراغه، ماکو و دریاچه ارومیه، می‌توانند انتخابهای مناسبی برای مقاصد بعدی گردشگری شما باشند.

بهترین فصل برای سفر

در حال بارگذاری ...

در حال بارگذاری ...