درباره شهر بندر ترکمن در استان گلستان

بندر ترکمن، مرکز شهرستان ترکمن و از شهرهای غربی استان گلستان می‌باشد، که تا قبل از انقلاب، به آن بندر شاه می‌گفتند. این شهر پیشینه تاریخی زیادی ندارد و در سال 1306 خورشیدی به فرمان رضاشاه بنیان شد و جزء اولین شهرهایی بود که خطوط راه آهن به آن کشیده شد. این شهر اولین شهر ایران است، که به دست مهندسین ایرانی و بلژیکی و مطابق با اصول شهرسازی ساخته شده و نقشه آن تار عنکبوتی و بسیار منظم می‌باشد. آب و هوای بندر ترکمن معتدل و نیمه خشک است و در اطراف خود مناظر طبیعی زیبایی دارد.

آب و هوای شهر بندر ترکمن
آخرین به‌روزآوری - 4:11
10°
کمینه دما : 10 کمینه دما : 10

مکان‌ها دیدنی و توریستی بندر ترکمن

از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری بندر ترکمن، می‌توان به جزیره آشوراده (تنها جزیره ایرانی دریای کاسپین) و منطقه شکار ممنوع صوفیکم (زیستگاه کوچک ترین پستاندار ایران، یعنی حشره خارکوتوله‌) اشاره کرد.

بهترین راه سفر

فاصله تهران تا بندر ترکمن 390 کیلومتر می‌باشد، که می‌توانید این مسیر را با ماشین شخصی یا اتوبوس طی کنید، یک راه سفر نیز، سفر با قطار است. همچنین برای سفر هوایی نزدیک‌ترین شهر به این شهر، گرگان می‌باشد.

بعد از خروج از بندر ترکمن

بعد از تماشای بندر ترکمن، شهرهای گرگان، بهشهر، منطقه حفاظت شده جهان نما و جنگل کبودوال می‌توانند انتخاب‌های مناسبی برای مقاصد بعدی سفرتان باشند.

بهترین فصل برای سفر

در حال بارگذاری ...

در حال بارگذاری ...