درباره شهر گچساران در استان کهگیلویه و بویراحمد

گچساران، مرکز شهرستان گچساران و یکی از شهرهای استان کهگیلویه و بویر احمد می‌باشد، که در گذشته جزء استان خوزستان بود. از لحاظ جغرافیایی، از شمال به شهرستان کهگیلویه، از جنوب به شهرستان گناوه، از شرق و شمال شرقی به شهرستان ممسنی و از غرب به شهرستان بهبهان، محدود می‌شود. نیمه شرقی این شهر، آب و هوای معتدل و خشک و نیمه غربی، آب و هوای گرمسیری و خشک دارد. این شهر جاذبه‌های گردشگری زیادی دارد.

آب و هوای شهر گچساران
آخرین به‌روزآوری - 4:11
16°
کمینه دما : 16 کمینه دما : 16

مکان‌ها دیدنی و توریستی گچساران

از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری این شهر می‌توان به چهار طاقی خیرآباد (نمایانگر معماری اصیل و کاملا ایرانی دوران ساسانیان)، دریاچه سد کوثر(با امکانات ورزشی و چشم‌انداز زیبایی که دارد، از گردشگاه‌های مهم جنوب کشور به حساب می‌آید)، غار گاکال، آبشار کیوان (مجموعه‌ای از آبشارها در یک بستر سنگی زیبا)، قلعه شامبراکان، برج قلعه دوک، تنگه باشتک و پل خیراباد اشاره کرد.

بهترین راه سفر

مسافت تهران تا گچساران 926 کیلومتر می‌باشد، که این مسیر را می‌توانید از طریق زمینی با ماشین شخصی یا اتوبوس، در 10 الی 11 ساعت بروید. همچنین می‌توانید با هواپیما به یاسوج رفته، سپس از آنجا به صورت زمینی طی 2 ساعت به گچساران بروید.

بعد از خروج از گچساران

بعد از تماشای این شهر، شهرهای دهدشت، چرام، لنده، مارگون، شادگان و دریاچه سد کوثر می‌توانند انتخاب‌های خوبی برای ادامه سفر شما باشند.

بهترین فصل برای سفر

در حال بارگذاری ...

در حال بارگذاری ...