درباره شهر صحنه در استان کرمانشاه

صحنه، مرکز شهرستان صحنه و یکی از شهرهای استان کرمانشاه است، که در ۵۵ کیلومتری شمال شرقی شهر کرمانشاه قرار دارد. آب و هوای معتدل و کوهستانی ییلاقی ای دارد.این شهر، با طبیعت زیبا و پیشینه تاریخی و فرهنگی چندهزار ساله‌ای که دارد گردشگرهای زیادی را به خودش جذب می‌کند.

آب و هوای شهر صحنه
آخرین به‌روزآوری - 4:11
کمینه دما : 8 کمینه دما : 8

مکان‌ها دیدنی و توریستی صحنه

سراب صحنه،‌ مهم‌ترین جاذبه گردشگری این شهر می باشد،که منطقه‌ای زبیا و خوش آب و هوا است و منبع اصلی آب شهر صحنه به حساب می آید، تپه تاریخی شیخ اباد، که اولین زیستگاه بشر از دوران نوسنگی می باشد که در خاورمیانه شناخته شده است، آبشار دربند، که تفرج‌گاه بسیاری از شاهان دوره های مختلف بوده است، گوردخمه صحنه، که یکی از نادرترین گوردخمه های دو طبقه دوران مادهاست، که به گور شیرین و فرهاد معروف است، قلعه مروان و غار کل و سر اشاره کرد.

بهترین راه سفر

از تهران تا شهر صحنه، ۴۲۹ کیلومتر مسافت است، که میتوانیم به صورت زمینی با ماشین شخصی یا اتوبوس در مدت ۵ ساعت این مسافت را طی کنیم، یا اینکه با هواپیما یک ساعته به کرمانشاه و بعد از انجا زمینی به صحنه حرکت کنیم.

بعد از خروج از صحنه

شهرهای کرمانشاه، کنگاور، سنقر، همدان و منطقه حفاظت شده بیستون، می‌توانند، انتخابهای مناسبی برای مقاصد بعدی سفر شما باشند.

بهترین فصل برای سفر

بهار و پاییز فصول مناسبی برای سفر به این شهرزیبا می باشد.

در حال بارگذاری ...

در حال بارگذاری ...