درباره شهر سرپل ذهاب در استان کرمانشاه

سر پل ذهاب، مرکز شهرستان سر پل ذهاب و از شهرهای مهم استان کرمانشاه می باشد، که از لحاظ جغرافیایی، در ۱۴۴کیلومتری غرب کرمانشاه، واقع شده و از شمال به ثلاث باباجانی، از غرب به قصر شیرین و کشور عراق، از شرق به دالاهو و از جنوب به گیلان غرب محدود شده‌ است. این شهر تابستانهای گرم و خشک و زمستانهای معتدلی دارد. پیشینه تاریخی سر پل ذهاب به ۲۸۰۰ سال قبل از میلاد مسیح برمی‌گردد.

آب و هوای شهر سرپل ذهاب
آخرین به‌روزآوری - 4:11
13°
کمینه دما : 12.52 کمینه دما : 12.52

مکان‌ها دیدنی و توریستی سرپل ذهاب

از اصلی‌ترین و مهم ترین جاذبه های گردشگری این شهر، می توان به قلعه منیژه، که سنگ‌چینی به جا مانده از عصر ساسانی با بیش از ۱۰۰۰ سال قدمت است، آبشار ریجاب، که از بلندترین و زیباترین آبشارهای ایران است، نقش آنوبانی نی، که متعلق به ۲۰۰۰ سال قبل از میلاد و زمان لولوبی‌هاست، دهستان گلین، که به بهشت کرمانشاه معروف است، دره توریستی سرخ دیزه، طاق گرا و دکان داوود، اشاره کرد.

بهترین راه سفر

فاصله تهران تا این شهر، حدود ۶۵۰ کیلومتراست، که می‌توانیم این مسافت را به صورت زمینی، ۷ ساعته با ماشین شخصی یا اتوبوس برویم ، یا با هواپیما به کرمانشاه و از انجا به صورت زمینی به سرپل ذهاب یرویم.

بعد از خروج از سرپل ذهاب

بعد از گشت و گذار در این شهر، شهر های قصر شیرین، کرند غرب و کرمانشاه، می‌توانند انتخابهای مناسبی برای مقاصد بعدی گردشگری شما باشند..

بهترین فصل برای سفر

در حال بارگذاری ...

در حال بارگذاری ...