درباره شهر تکاب در استان آذربایجان غربی

تکاب، یکی از شهرهای استان آذربایجان غربیست ،که از نظر جغرافیایی، از شمال به شهرستان چاراویماق، از جنوب به شهرستان‌های بیجار، دیواندره و سقز، از شرق به شهرستان ماه‌ نشان و از غرب به شهرستان شاهین دژو بوکان محدود شده است. از لحاظ اب و هوایی، تابستانهای معتدل و خشک و زمستانهای سرد و برفی دارد.  در مورد پیشینه تاریخی این شهر می توان گفت،‌  این ناحیه مسکن اقوام باستانی لولوبی و گوتی بوده‌ و بعدها دولت ماننا در آن تشکیل شد و از سدهٔ ۷ ق م با تشکیل دولت ماد از مراکز مهم اقتصادی دولت ماننا و مادبه‌ شماررفت.

آب و هوای شهر تکاب
آخرین به‌روزآوری - 4:11
کمینه دما : 2.57 کمینه دما : 2.57

مکان‌ها دیدنی و توریستی تکاب

این شهر جاذبه های گردشگری بسیار زیبایی دارد، که از مهم ترین آنها می‌توان به، آتشکده آذرگشسب، که از زیباترین و معروفترین آتشکده های ایران است و قبل از حمله اعراب، مهم‌ترین مرکز مذهبی شاهنشاهی بوده، قلعه تخت سلیمان، که منطقه ای تاریخی با قدمت ۳۰۰۰ساله است و چهارمین اثر ثبت شده ایران در میراث جهانی یونسکو می باشد،‌ زندان سلیمان،‌که ۲۰۰۰ سال پیش محل نیایش موبدان زرتشتی بوده، زندان برنجه، که یک پدیده طبیعی بسیار زیباست و تشکیلات زمین شناسی متعددی در آن قرار دارد، تالاب چملی،‌ که طبیعتی ناب دارد و با وزش باد تکان می‌خورد وباعث منحصر بفرد شدنش شده است و آبشار قیرنجه اشاره کرد.

بهترین راه سفر

فاصله تهران تا تکاب، ۵۰۱ کیلومتر است، که این مسافت را هم می‌توان به صورت  زمینی با ماشین شخصی یا اتوبوس رفت و هم می‌ توان به صورت هوایی، با هواپیما به  ارومیه، و از انجا به صورت زمینی به تکاب سفرکرد.

بعد از خروج از تکاب

بعد از گشت و گذار در شهر تکاب، شهرهای سقز، مهاباد، میاندوآب، دریاچه سد بوکان، منطقه حفاظت شده بیجار و منطقه حفاظت شده چار اویماق، می‌توانند انتخابهای مناسبی برای مقاصد بعدی گردشگری شما باشند.

بهترین فصل برای سفر

در حال بارگذاری ...

در حال بارگذاری ...