درباره شهر شهر بابک در استان کرمان

شهر بابک، مرکز شهرستان شهر بابک و یکی از شهرهای پهناور استان کرمان می باشد، که در 230 کیلومتری غرب شهر کرمان قرار دارد. این شهر،‌ جزء اولین شهرهای استان کرمان است و پیشینه تاریخی‌اش به زمان اردشیر بابکان، یعنی مؤسس سلسله ساسانیان برمی‌گردد. از لحاظ علمی و فرهنگی از شهرهای مهم‌ ایران می باشد که لقب شهر فرهنگ و هنر را نیز به خود اختصاص داده است.

آب و هوای شهر شهر بابک
آخرین به‌روزآوری - 4:11
18°
کمینه دما : 17.82 کمینه دما : 17.82

مکان‌ها دیدنی و توریستی شهر بابک

مهم‌ترین جاذبه گردشگری شهر بابک، روستای دستکند صخره‌ای میمند می‌باشد،‌ که با قدمت چند هزار ساله، از نخستین سکونت‌گاه‌های بشری در ایران به شمار می‌رود. به غیر از آن می‌توان به غار ایوب (از باستانی‌ترین غارهای ایران است که نقش زیارتگاهی نیز دارد)، دشت ریواس و برج منصوری اشاره کرد.

بهترین راه سفر

مسافت تهران تا شهر بابک حدود 880 کیلومتر می‌باشد، که این مسیر را می‌توانید به صورت زمینی با ماشین یا اتوبوس بروید که حدود 9 ساعت زمان می‌برد. برای سفر هوایی نیز، می‌توانید با هواپیما به رفسنجان رفته، سپس از آنجا به صورت زمینی به شهر بابک بروید.

بعد از خروج از شهر بابک

بعد از تماشای این شهر، شهرهای سیرجان، رفسنجان، انار، بافت و منطقه حفاظت شده بهرام گور، می‌توانند انتخاب‌های مناسبی برای ادامه سفرتان باشند.

بهترین فصل برای سفر

در حال بارگذاری ...

در حال بارگذاری ...