درباره شهر سیرجان در استان کرمان

سیرجان، مرکز شهرستان سیرجان و یکی از شهرهای تاریخی استان کرمان می‌باشد، که در 175 کیلومتری جنوب غربی شهر کرمان قرار دارد و به دلیل قرارگیری در تقاطع محورهای یزد-بندرعباس و کرمان-شیراز، از قدیم مورد توجه بود. از نظر آب و هوایی، زمستان‌های سرد و تابستان‌های معتدل دارد. سیرجان از شهرهای تاریخی ایران است، قدیمی‌ترین سند موجود از آن، درباره گشتاسب، یکی از پادشاهان قدیمی ایران است.

آب و هوای شهر سیرجان
آخرین به‌روزآوری - 4:11
19°
کمینه دما : 18.69 کمینه دما : 18.69

مکان‌ها دیدنی و توریستی سیرجان

از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری این شهر، می‌توان به باغ سنگی (باغی که به نشانه اعتراض یک فرد کرولال ساخته و از درختانش سنگ آویزان شده است، یخدان‌های دوقلو (ازآن‌ها به عنوان منحصر به فردترین یخچال‌های دوقلو نام برده می‌شود)، دریاچه نمک سیرجان، قلعه سنگ (قلعه‌ای تسخیر‌ناپذیر و زیبا از جنس سنگ می‌باشد که حوادث بی‌شماری را از سر گذرانده است)، بادگیر چپقی (متفاوت‌ترین معماری را بین بادگیرهای جهان دارد) و آرامگاه شاه فیروز اشاره کرد.

بهترین راه سفر

مسافت تهران تا سیرجان 976 کیلومتر می‌باشد، که این مسیر را می‌توانید به صورت زمینی با ماشین یا اتوبوس بروید که حدود 10 ساعت زمان می‌برد.همچنین برای سفر هوایی نیز می‌توانید با پرواز مستقیم به این شهر سفر کنید.

بعد از خروج از سیرجان

بعد از تماشای تاریخ و طبیعت این شهر، شهرهای بافت، شهر بابک، منطقه حفاظت شده بهرام گور و پارک ملی بختگان، می توانند مقاصد بعدی سفر شما باشند.

بهترین فصل برای سفر

در حال بارگذاری ...

در حال بارگذاری ...