درباره شهر زرند در استان کرمان

زرند، مرکز شهرستان زرند و یکی از شهرهای استان کرمان می باشد، که از لحاظ جغرافیایی در 75 کیلومتری شمال غربی شهر کرمان قرار دارد. آب و هوای این شهر، نیمه کویری است و تابستان‌های نسبتا گرم و زمستان‌های سرد دارد. در مورد قدمت این شهر می‌توان گفت، که زرند در سده‌های نخستین پس از ظهور اسلام یکی از بزرگ‌ترین و آبادترین شهرهای ایران مرکزی و جنوب شرقی بود. این شهر به دلیل داشتن منابع غنی معدنی از جمله ذغال‌سنگ، سنگ‌آهن و در برخی مناطق آن معادن مس، یکی از صنعتی‌ترین شهرهای ایران محسوب می‌شود، که این مسئله باعث افزایش روزافزون جمعیت در این شهر شده است. از محصولات مهم کشاورزی این شهر، پسته است.

آب و هوای شهر زرند
آخرین به‌روزآوری - 4:11
21°
کمینه دما : 20.52 کمینه دما : 20.52

مکان‌ها دیدنی و توریستی زرند

از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری این شهر می‌توان به برج زرندوئیه (که یکی از شاهکارهای هنر معماری یک قرن اخیر ایران می‌باشد)، امامزاده حمزه، منطقه کوه نو درهنگ و غارچاه دریا اشاره کرد.

بهترین راه سفر

فاصله تهران تا زرند، حدود 910 کیلومتر می‌باشد، که اگر بخواهید به صورت زمینی با ماشین یا اتوبوس به آنجا بروید، حدود 10 ساعت طول می‌کشد. برای سفر هوایی نیز، باید با هواپیما به کرمان رفته، سپس از آنجا به صورت زمینی به زرند بروید. همچنین می‌توانید به وسیله قطار به شهر سفر کنید.

بعد از خروج از زرند

بعد از تماشای تاریخ این شهر، شهرهای رفسنجان، راور، کرمان و منطقه حفاظت شده بیدوئیه، می‌توانند انتخاب‌های مناسبی برای مقاصد بعدی سفرتان باشند.

بهترین فصل برای سفر

در حال بارگذاری ...

در حال بارگذاری ...