درباره شهر رفسنجان در استان کرمان

رفسنجان یکی از شهرهای مهم استان کرمان می‌باشد که از لحاظ جغرافیایی در 110 کیلومتری غرب شهر کرمان قرار دارد و از شمال به زرند، از غرب به شهر بابک، از جنوب غربی به سیرجان، از جنوب به بردسیر و از شرق به کرمان محدود می‌شود. این شهر آب و هوای نیمه کویری یعنی تابستان‌های نسبتا گرم و زمستان‌های سرد دارد. در مورد پیشینه تاریخی این شهر می‌توان گفت، سنگ‌ نگاره‌‌هایی که در اطراف یافت شده بیش از 12000 سال قدمت دارند. رفسنجان بزرگ‌ترین قطب تولید پسته در ایران و جهان می‌باشد. همچنین این شهر تاریخی غنی‌ترین معادن مس و بزرگترین معدن مس روباز جهان را دارد و مجتمع مس سرچشمه به لحاظ وسعت، سومین کارخانه فراوری مس جهان می‌باشد. بزرگترین خانه خشتی جهان نیز در رفسنجان قرار دارد، این خانه یکی از زیباترین بناهای باستانی استان کرمان می‌باشد و ۱۱۰ اتاق دارد.

آب و هوای شهر رفسنجان
آخرین به‌روزآوری - 4:11
20°
کمینه دما : 20.22 کمینه دما : 20.22

مکان‌ها دیدنی و توریستی رفسنجان

شهر رفسنجان قبل از هر چیز به خاطر داشتن باغ‌های پسته معروف است ولی غیر از آن می‌توان به جاذبه‌های گردشگری دیگری از جمله دره راگه (از زیباترین پدیده‌های منحصر بفرد طبیعت ایران)، درخت پسته کهنسال اودرج (1500 سال از عمرش می گذرد و افسانه‌های زیادی را در دل خود جای داده است)، موزه مردم شناسی (از زیباترین موزه‌های مردم شناسی ایران)، موزه ریاست جمهوری، یخدان عباس آباد حاجی و مجموعه تاریخی حاج آقاعلی (بزرگترین بنای خشتی جهان) اشاره کرد.

بهترین راه سفر

مسافت تهران تا رفسنجان حدود 878 کیلومتر می‌باشد. که می‌توانید به صورت زمینی (با پیمودن 9 ساعت) به این شهر برسید. همچنین اگر به رانندگی در مسافت‌های بالا علاقه ندارید، می‌توانید از طریق هوایی به این شهر سفر کنید، که پرواز تهران تا فرودگاه رفسنجان حدود یک ساعت و 15 دقیقه زمان میبرد.

بعد از خروج از رفسنجان

بعد از گشت و گذار در این شهر تاریخی، شهرهای زرند، سیرجان، شهربابک، کرمان، بم و ماهان، می‌توانند انتخاب‌های مناسبی برای مقاصد بعدی سفر شما باشند.

بهترین فصل برای سفر

این شهر در جنوب ایران و محدوده کویری واقع شده است، پس بهترین زمان سفر به آن، پاییزو بهار می باشد. زیرا تابستان‌های گرم و زمستان‌های سرد و خشک این شهر، گشت و گذار را سخت می کند.

در حال بارگذاری ...

در حال بارگذاری ...