درباره شهر بم در استان کرمان

بم،‌ یکی از شهرهای مهم ایران می باشد که در استان کرمان واقع شده است. اهمیت تاریخی این شهر به قدری زیاد است که عنوان تنها شهر ثبت شده در میراث جهانی یونسکو را به یدک می‌کشد. این شهر، از لحاظ جغرافیایی، در 180 کیلومتری جنوب شرقی کرمان قرار دارد. از لحاظ آب و هوایی، بسیار متغیر است و می‌تواند گرم‌ترین تابستان و سردترین زمستان را داشته باشد. این شهر ارگ بزرگی دارد، که اولین بنای خشتی جهان و از ارزشمند‌ترین بناهای تاریخی ایران می‌باشد و از لحاظ عظمت و زیبایی با دیوار بزرگ چین مقایسه می‌شود.

آب و هوای شهر بم
آخرین به‌روزآوری - 4:11
28°
کمینه دما : 27.67 کمینه دما : 27.67

مکان‌ها دیدنی و توریستی بم

مهم‌ترین جاذبه گردشگری و تاریخی این شهر، ارگ تاریخی بم می‌باشد،‌ که اولین شهر خشتی جهان و مستحکم‌ترین بنای خشتی ایران است. عظمت این بنا با دیوار چین قابل مقایسه است. آبشار ده بکری نیز طبیعت زیبایی دارد، ولی متاسفانه به دلیل زمین لرزه بیشتر بنای آن از بین رفته است.

بهترین راه سفر

مسافت جاده ای تهران تا بم، 1164 کیلومتر می‌باشد. سفر با ماشن یا اتوبوس می‌تواند سخت و خسته کننده باشد،‌ به همین دلیل می‌توانید پرواز مستقیم به این شهر داشته باشید. همچنین می‌توانید با قطار به این شهر سفر کنید.

بعد از خروج از بم

پس از تماشای این شهر تاریخی، شهرهای جیرفت، بافت، فهرج و منطقه حفاظت شده کوه ببرک، می‌توانند انتخاب‌های مناسبی برای مقاصد بعدی گردشگری شما باشند.

بهترین فصل برای سفر

بهار، فصل مناسبی برای سفر به این شهر تاریخی و زیبا می‌باشد.

در حال بارگذاری ...

در حال بارگذاری ...