درباره شهر بردسیر در استان کرمان

بردسیر،‌یکی از شهرهای استان کرمان و مرکز شهرستان بردسیر می‌باشد که در 65 کیلومتری جنوب غربی کرمان قرار دارد و از شمال به شهرستان‌هاي رفسنجان و كرمان، از جنوب به شهرستان بافت، از شرق به كرمان و از غرب به شهرستان سيرجان محدود می‌شود. از نظر شرایط آب و هوایی، آب و هوای معتدل، تابستان‌های ملایم و خنک و زمستان‌های سرد و برفی دارد. از لحاظ قدمت تاریخی می‌توان گفت، جزء اولین مکان‌هایی بود که در آن زندگی اجتماعی شکل گرفت و قدمتش به قبل از دوره ساسانیان برمی‌گردد.

آب و هوای شهر بردسیر
آخرین به‌روزآوری - 4:11
23°
کمینه دما : 23 کمینه دما : 23

مکان‌ها دیدنی و توریستی بردسیر

از مهم‌ترین جاذبه‌های تاریخی این شهر، می‌توان به ارگ تاریخی بردسیر (بیش از 300 سال از عمرش می‌گذرد) و روستای لاله زار (یکی از زیباترین روستاهای استان کرمان می‌باشد و پر از گلستان‌های گل محمدی است.

بهترین راه سفر

مسافت تهران تا بردسیر 1006 کیلومتر می باشد. ممکن است این مسافت طولانی با ماشین شخصی یا اتوبوس خسته کننده باشد و برخی سفر هوایی را ترجیح دهند. نزدیک‌ترین شهر به بردسیر، که فرودگاه دارد شهر کرمان می‌باشد. همچنین می‌توانید با قطار سفر کنید.

بعد از خروج از بردسیر

بعد از تماشای شهر بردسیر، شهرهای کرمان،‌ رفسنجان، شهر بابک، زرند، سیرجان و منطقه حفاظت شده بهرام گور می‌توانند انتخاب‌های مناسبی برای مقاصد بعدی گردشگری شما باشند.

بهترین فصل برای سفر

در حال بارگذاری ...

در حال بارگذاری ...