درباره شهر بافت در استان کرمان

شهر بافت، یکی از شهرهای مهم و توریستی استان کرمان می‌باشد، که در 165 کیلومتری جنوب شهر کرمان قرار دارد و از شمال به بردسیر، از شرق به رابر، از جنوب به ارومیه و از غرب به سیرجان محدود می‌شود. از نظر آب و هوایی، یکی از خوش آب و هواترین شهرهای استان کرمان است، که به خاطر آب و هوای مناسب و بارش زیاد، دارای پوشش جنگلی است. این شهر مرتفع‌ترین شهر نیمه جنوبی ایران است، و لقب بام جنوب ایران را به خود اختصاص داده است و به دلیل قرارگیری در دامنه کوه، معماری خانه‌های آن پلکانی و کوهپایه ای می‌باشد. همچنین دومین تولیدکننده بزرگ گردو در ایران است. از لحاظ پیشینه تاریخی، حفاری‌ها و کاوش‌های باستانی شهر فعلی بافت، نشان دهنده این است که این شهر، بیش از 1000 سال قدمت دارد. ولی قدمت شهرستان بافت به 5000 سال پیش از میلاد می رسد.

آب و هوای شهر بافت
آخرین به‌روزآوری - 4:11
15°
کمینه دما : 15.04 کمینه دما : 15.04

مکان‌ها دیدنی و توریستی بافت

از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری شهر بافت، می‌توان به غار چشم سبز (80 میلیون سال از عمر آن می‌گذرد)، آبشار سه کاسه (در نوع خود، بسیار زیبا و منحصر به فرد است)، آبشار بنگان (طبیعتی بکر دارد و اطرافش را درختان گردو و گیاهان دارویی پوشانده است)، دریاچه سد بافت، پارک ملی خبر، منطقه حفاظت شده انجرک و آبشارهای خوشکار اشاره کرد.

بهترین راه سفر

این شهر فرودگاه و راه‌آهن ندارد و حدودا 1100 کیلومتری تهران قرار گرفته است، برای سفر هوایی به این شهر می‌توانید با هواپیما به شهر جیرفت رفته، از آنجا به صورت زمینی به بافت بروید. همچنین می‌توانید با ماشین شخصی یا اتوبوس به این شهر سفر کنید.

بعد از خروج از بافت

بعد از تماشای تاریخ شهر بافت، شهرهای سیرجان، کرمان، بم، جیرفت، رفسنجان و منطقه حفاظت شده کوه بیرک، می‌توانند انتخاب‌های مناسبی برای مقاصد بعدی گردشگری شما باشند.

بهترین فصل برای سفر

این شهر از خوش آب و هواترین و سالم‌ترین شهرهای ایران است، که در همه فصول جذابیت خود را دارد،‌ ولی فصل‌ بهار و تابستان فصول مناسب‌تری برای تماشای این شهر تاریخی هستند.

در حال بارگذاری ...

در حال بارگذاری ...