درباره شهر مریوان در استان کردستان

مریوان یکی از شهرهای مهم استان کردستان است که در ۱۲۵ کیلومتری غرب سنندج واقع شده است. در مورد پیشینه تاریخ شهر می توان گفت محوطه‌های باستانی و تاریخی حومه مریوان، حاکی از استقرار انسان‌ها از دوران نوسنگی و ادامه آن در عصر پس از هزاره چهارم پیش از میلادِ و نشانه دیرینگی سکونت انسان در این منطقه است و به عنوان سنگ بنای شهرنشینی در این منطقه به شمار می‌رود.

آب و هوای شهر مریوان
آخرین به‌روزآوری - 4:11
کمینه دما : 5.04 کمینه دما : 5.04

مکان‌ها دیدنی و توریستی مریوان

از مهم‌ترین جاذبه های گردشگری این شهر می‌توان به روستای اورامان که روستایی زیبا و پلکانی در دل کوه های سر به فلک کشیده زاگرس است، تالاب زریوار که یکی از زیباترین و منحصربفردترین دریاچه های آب شیرین در جهان است، آبشار گویله، پل گاران و قلعه باستانی ایمام اشاره کرد.

بهترین راه سفر

از تهران تا این شهر ۶۱۲ کیلومتر راه است که اگربه صورت زمینی با ماشین شخصی یا اتوبوس برویم، ۷ تا ۸ ساعت زمان می برد. اگر هم  بخواهیم به صورت هوایی برویم باید به سنندج و بعد از انجا  به صورت زمینی به مریوان برویم.

بعد از خروج از مریوان

بعد از تماشای این شهر شهرهای سنندج، بانه، کامیاران و منطقه حفاظت شده بیجار، می‌توانند انتخابهای خوبی برای ادامه سفر شما باشند.

بهترین فصل برای سفر

از انجایی که این شهر کوهستانیست، بهترین زمان سفر فصل بهار و تابستان است. ولی فصل پاییز این شهر هم فوق العاده زیبا و دیدنی می باشد و به دوستداران پاییز و زیبایی‌های این فصل پیشنهاد میشود.

در حال بارگذاری ...

در حال بارگذاری ...