درباره شهر بوکان در استان آذربایجان غربی

بوکان، یکی از مهم‌ترین شهرهای کردنشین ایران ، در استان آذربایجان غربی، در شمال غربی ایران است ، که از لحاظ جغرافیایی، ازشرق به مراغه،از شمال به ارومیه، از غرب به مهاباد و از جنوب به سقز و سنندج محدود می‌شود ، این شهر ۱۸۵ کیلومتر با ارومیه فاصله دارد ، آب و هوایی هم معتدل دارد. این شهر رتبه نخست شهرنشینی را در استان آذربایجان غربی دارد . در مورد پیشینه این شهر می‌توان گفت، که بعضی از مورخان معتقدند، که آثار بدست امده از این شهر و حومه اش،نشان می‌دهد که بوکان همان هگمتانه‌ است ولی اختلاف نظر زیادی وجود دارد . بوکان دومین شهر مهاجرپذیر ایران و دومین شهر بعد از ارومیه، از نظر سطح باسوادی می باشد.

آب و هوای شهر بوکان
آخرین به‌روزآوری - 4:11
کمینه دما : 4.77 کمینه دما : 4.77

مکان‌ها دیدنی و توریستی بوکان

از مهم ترین جاذبه های گردشگری این شهر، می‌توان به تپه باستانی قلایچی، که کتیبه های آن بیانگر این است که مرکز حکومت مانا ها بوده، غار دوکچی، که یکی از زیباترین غارهای ایران است، منطقه شکارممنوع سه کانیان، سد خاکی بوکان و مسجد جامع بوکان اشاره کرد.

بهترین راه سفر

فاصله بین تهران تا بوکان، ۶۶۱ کیلومتراست، که می‌توانید این مسیر را به صورت زمینی سفر کنید، برای سفر هوایی هم باید با هواپیما به ارومیه بروید، از آنجا زمینی به بوکان سفر کنید.

بعد از خروج از بوکان

بعد از گشت و گذار در شهر زیبای بوکان، شهرهای تبت، شاهین دژ، سقز، مهاباد، میاندوآب و دریاچه سد شهید کاظمی، می‌توانند انتخابهای مناسبی برای مقاصد بعدی گردشگری شما باشند.

بهترین فصل برای سفر

در حال بارگذاری ...

در حال بارگذاری ...