درباره شهر کامیاران در استان کردستان

کامیاران، مرکز شهرستان کامیاران و یکی از شهرهای استان کردستان است، که در ۶۵ کیلومتری جنوب سنندج قرار دارد. از لحاظ آب و هوایی بهار و پاییز معتدلی دارد، دارای تابستانهایی گرم و زمستانهایی خیلی سرد است. این شهر از شهرهای تاریخی ایران و در دوره حکومت آشوریان مطابق با ایالت خارخار، یکی از ایالات کشور آشور بوده است . کامیاران ۱۳۰ بنای تاریخی دارد که ۷۴ بنای آن به ثبت ملی رسیده است.

آب و هوای شهر کامیاران
آخرین به‌روزآوری - 4:11
کمینه دما : 5 کمینه دما : 5

مکان‌ها دیدنی و توریستی کامیاران

از مهم‌ترین جاذبه های گردشگری این شهر، می‌توان به روستان پالنگان، که زیبا ترین روستای پلکانی تمام سنگی ایران است، روستای تنگی‌ور، که آثاری از هزاره‌های قبل از میلاد مسیح دارد، روستای یمینان، که از خوش آب و هواترین روستاهای این شهر می باشد، چشمه کواز، که خاصیت درمانی دارد، زیستگاه شاهو و سنگ نبشته اورامان، که متعلق به تمدن آشور است، اشاره کرد.

بهترین راه سفر

از تهران تا کامیاران ۵۲۰ کیلومتر مسافت است، که شما میتوانید این مسیر را یا به صورت زمینی با ماشی یا اتوبوس در مدت  ۶ الی ۷ ساعت بروید و یا با هواپیما به کرمانشاه و بعد از انجا  به صورت زمینی به  کامیاران بروید.

بعد از خروج از کامیاران

 بعد ازتماشای این شهر، شهرهای سنقر، کرمانشاه،‌سنندج،‌ سد گاوشان و منطقه حفاظت شده بیستون می‌توانند مقاصد بعدی سفر شما باشند.

بهترین فصل برای سفر

بهار و پاییز فصول مناسب‌تری برای سفر به این شهر هستند.

در حال بارگذاری ...

در حال بارگذاری ...