درباره شهر سنندج در استان کردستان

سنندج دومین شهر بزرگ کردنشین و مرکز استان کردستان در غرب ایران است که از نظر جغرافیایی از سمت غرب به کوه آبیدر، از شمال به کوه شیخ معروف و از جنوب به کوه سراج الدین محدود شده‌ است. از نظر آب و هوایی هم به دلیل اینکه در منطقه کوهستانی زاگرس واقع شده است سرد و نیمه خشک میباشد. این شهر زیبا چون در دامنه کوه واقع شده است اهمیت نظامی فراوانی داشته است،‌ گذشته به نام سنه‌دژ یعنی «قلعه‌ای در پای کوه» نام داشته است که به مرور زمان،‌ این سنه دژ به سنندج تبدیل شده است. سنندج از لحاظ فعالیت‌های شهرسازی عصر صفوی و قاجار، بافت شهری سنتی با ارزشی دارد که بناهای مسکونی و عام‌ المنفعه متعددی مانند حمام، مساجد و بازار داخلی اش باقی‌ مانده و در کل بافت تاریخی بسیار وسیعی دارد.

آب و هوای شهر سنندج
آخرین به‌روزآوری - 4:11
کمینه دما : 5 کمینه دما : 5

مکان‌ها دیدنی و توریستی سنندج

این شهر پر از جاذبه های تاریخی و گردشگریست که همین جاذبه ها ماجراجو و گردشگران زیادی را به سمت خودش جذب کرده است. جاذبه هایی مثل خانه کرد(عمارت آصف)، مجموعه تفریحی آبیدر،  مسجد جامع سنندج،‌  بازار تاریخی سنندج، عمارت امجد الاشرف، سد بسیار زیبای وحدت، کلیسای سنندج و حمام خان که یکی از یکی دیدنی تر و جذاب تر هستند. یادتان باشد تمام این مکان ها را در لیست گردشگری  خودتان قرار بدهید و از دیدنشان لذت ببرید. طبیعت سنندج را هم نادیده نگیرید. طبیعت فوق العاده زیبا که برای استراحت و آرامش داشتن بهترین هستند. اگر وقت داشتید هم به سینما آبیدر که بزرگترین سینمای روباز جهان است مراجعه کنید و یک روز هیجان انگیز را تجربه کنید.

بهترین راه سفر

مسیر جاده‌ای تهران تا سنندج حدود ۴۸۲ کیلومتراست که می‌توانید این مسیر را  با اتوبوس یا ماشین شخصی خود طی کنید.اگر هم ترجیح میدهید سفر هوایی داشته باشید، این شهر فرودگاه بین المللی دارد و می توان  ازتهران پرواز مستقیم به سنندج داشته باشیم.متاسفانه امکان استفاده از قطاروجود ندارد چرا که  هیچ کدام از خطوط راه آهن کشور از شهر سنندج عبور نمی کند.

بعد از خروج از سنندج

بعد از تماشای کامل زیبایی های شهر سنندج سد گاوشان در جنوب، شهر دهکلان در شرق و شهر مریوان در غرب،‌ می‌توانند انتخابهای مناسبی برای مقاصد بعدی گردشگری شما باشند.

بهترین فصل برای سفر

سنندج در ارتفاع ۱۵۰۰ متری از سطح دریا واقع شده و آب و هوایی سرد و نیمه خشک دارد؛ به همین خاطر بهار و اوایل تابستان بهترین زمان سفر به این شهر می باشد.

در حال بارگذاری ...

در حال بارگذاری ...