درباره شهر بانه در استان کردستان

بانه از شهرهای استان کردستان  و در فاصله۲۷۰ کیلومتری شمال غربی سنندج، در مرز غربی ایران قرار گرفته است و به همین دلیل متاسفانه در زمان جنگ ایران و عراق بمباران شیمیایی شد. بانه از نظر جغرافیایی باشهرستان‌‌های مریوان، سردشت، سقز، بوکان و کردستان عراق هم‌ مرزاست. مردمش به زبانکردی سورانی صحبت می‌کنند. این شهر به دلیل قرار گرفتن در ارتفاع دارای چشم اندازفوق العاده ای می باشد، وبه دلیل وجود بازارهایی که دارد  هر ساله گردشگران زیادی را به سمت خودش جذب می‌کند.

آب و هوای شهر بانه
آخرین به‌روزآوری - 4:11
کمینه دما : 4.84 کمینه دما : 4.84

مکان‌ها دیدنی و توریستی بانه

بانه شهر قشنگ و زیباییست که میتوانید از آب و هوا و مناظر فوق العاده آن لذت ببرید و خاطرات به یاد ماندنی از این شهر را در ذهنتان ثبت کنید.در پارک جنگلی بابوس هم میتوانید از فضای سبز و طبیعت سرزنده ی کردستان لذت ببرید.مهم‌ترین جاذبه های گردشگری این شهر هم، می‌توان به کوه آربابا که نماد زیبایی و آرامش شهر بانه‌ است اشاره کرد، دریاچه سد بانه و غار شوی اشاره کرد.

بهترین راه سفر

مسافت جاده ای تهران تا بانه ۶۸۷ کیلومترِاست که می‌توان این مسیر را با وسیله شخصی یا عمومی رفت. برای سفر هوایی هم،‌ باید با هواپیما به سنندج  واز انجا زمینی به بانه سفر کرد.

بعد از خروج از بانه

بعد از تماشای شهر بانه،‌ شهرهای سقز،‌ بوکان، مهاباد، مریوان، سنندج و پیرانشهر، می‌توانند انتخابهای مناسبی برای مقاصد بعدی گردشگری شما باشند.

بهترین فصل برای سفر

بهار و تابستان، فصول مناسب تری برای سفر به شهر بانه می باشد.

در حال بارگذاری ...

در حال بارگذاری ...