درباره شهر قزوین در استان قزوین

قزوین، یکی از شهرهای بزرگ ایران و پایتخت استان قزوین است،‌ که در زمان صفوی پایتخت ایران بود و به همین دلیل،‌ اماکن تاریخی زیادی دارد، بطوریکه از نظر آثار تاریخی رتبه اول در ایران و رتبه سوم درجهان را دارد. همچنین به دلیل داشتن باغستان‌های وسیع، لقب شهر پاک ایران را به خود اختصاص داده است. از نظر جغرافیایی از شمال به لاهیجان، از شمال شرق بهرازمیان، از شرق به بیدستان و محمدیه ، از جنوب شرق به الوند ، از جنوب به شهرصنعتی لیا، از جنوب غرب به اقبالیه، از غرب به محمودآباد نمونه و از شمال غرب به منجیل راه پیدا می‌کند. از نظر آب و هوایی تابستان‌های معتدل و خنک و زمستان‌های سرد دارد و می‌توان گفت جزء شهرهایی است که‌ در شرایط مطلوب آب و هوایی قرار دارند.

آب و هوای شهر قزوین
آخرین به‌روزآوری - 4:11
کمینه دما : 6 کمینه دما : 6

مکان‌ها دیدنی و توریستی قزوین

قزوین شهریست که بین شهرهای ایران بیشترین آثار تاریخی و فرهنگی به ثبت رسیده را دارد. با سفر به این شهر تاریخی می‌توانید در اولین خیابان ایران که همان خیابان سپه می‌باشد، قدم بزنید. از مهم‌ترین جاذبه‌های این شهر که نباید از دستشان  داد می‌توان به پارک ملی باراجین (بزرگترین پارک جنگلی کشور)، قلعه الموت (یکی از منحصر به فردترین قلعه‌های ایران)، سرای سعدالسلطنه (بزرگترین کاروانسرای سرپوشیده دنیا)، آب انبار سردار بزرگ (بزرگترین آب انبار تک گنبدی جهان)، کلیسای کانتور (کوچکترین کلیسای ایران) ، تپه زاغه، دریاچه بی نظیر اوان، حمام و موزه قجر، موزه چهلستون، حسینیه امینی‌ها ، درخت خونبار زرآباد و برج های دوقلوی خرقان اشاره کرد. این شهر چهار دروازه ورودی داشت که در حال حاضر فقط دو دروازه‌ به نام‌های دروازه تهران قدیم و دروازه درب کوشک باقی مانده است.

بهترین راه سفر

برای سفر به این شهر راه‌های مختلفی از قبیل استفاده از ماشین شخصی، قطار یا هواپیما وجود دارد ولی چون مسیر خیلی طولانی نیست، بیشتراز ماشین شخصی استفاده می شود و در 153 کیلومتری تهران، بعد از کرج به این شهرزیبا می‌رسیم.

بعد از خروج از قزوین

بعد از گشت و گذار در شهر تاریخی و زیبای قزوین،‌ شهرهای تاکستان در جنوب غربی، لوشان در شمال غربی،‌ آبیک در جنوب شرقی، ابهر در غرب و بوئین زهرا در جنوب،‌ می‌توانند انتخاب‌های مناسبی برای مقاصد بعدی گردشگری شما باشند.

بهترین فصل برای سفر

این شهر در تمام فصول زیباست، ولی بهترین انتخاب برای زمان مسافرت به قزوین فصل بهارمی‌باشد،‌ که دارای هوای بسیار خوب و باغ‌های بسیار زیبا است و می‌ تواند یک سفر نوروزی بی‌نظیر برای شما رقم بزند.

در حال بارگذاری ...

در حال بارگذاری ...