درباره شهر اشنویه در استان آذربایجان غربی

اشنویه، یکی از شهرهای مرزی و کردنشین استان آذربایجان غربی است . یک  شهر کوچک  با طبیعت بکر و زیبا ، که رودخانه‌ها و کوه‌های بزرگ و زیبا  آن را  احاطه کرده است . باغهای سرسبز و مطبوع آن پر از سبزه و گل و میوه‌‌هایی مانند گیلاس، توجه گردشگران  را به خودش جلب می‌کند و باعث شده تا اشنویه، پایتخت گیلاس ایران لقب بگیرد. اشنویه از شهرهای تاریخی ایران است ، که در سنگ‌ نوشته‌ها، از جمله کتیبه کوروش از آن نام برده شده است.

آب و هوای شهر اشنویه
آخرین به‌روزآوری - 4:11
کمینه دما : 4 کمینه دما : 4

مکان‌ها دیدنی و توریستی اشنویه

مهم ترین جاذبه گردشگری این شهر باغ های گیلاس آن است، که خیلی هم معروف است و اصلا شهر اشنویه را به باغ‌های گیلاس آن می‌شناسند، جنگل زیبای میرآباد و روستای بیمضرته هم از جاذبه های دیگر این شهر هستند، که دیدنشان خالی از لطف نیست.

بهترین راه سفر

مسافت جاده‌ای تهران تا اشنویه، ۷۳۶ کیلومتراست، که یا باید با ماشین شخصی و اتوبوس از طریق زمینی طی کنید، یا با هواپیما تا شهر ارومیه رفته و بعد از انجا، با ماشین یا اتوبوس و مینی‌بوس به اشنویه، که حدودا ۷۰ کیلومتر فاصله دارد حرکت کرد.

بعد از خروج از اشنویه

بعد از تماشای شهر اشنویه، دریاچه ارومیه و شهرهای ارومیه، مهاباد، نقده و میاندوآب، می‌توانند انتخابهای مناسبی برای مقاصد بعدی گردشگری شما باشند.

بهترین فصل برای سفر

بهار و تابستون فصول مناسب‌تری برای سفر به این شهر،‌از نظرآب و هوایی هستند.

در حال بارگذاری ...

در حال بارگذاری ...