درباره شهر مرودشت در استان فارس

مرودشت، مرکز شهرستان مرودشت و یکی از شهرهای استان فارس می باشد، که در ۳۵ کیلومتری شمال شیراز قرار گرفته است. این شهر ازلحاظ آب و هوایی معتدل و کوهستانیست ، و به خاطر داشتن آب و هوای خوب و خاک حاصلخیز  و شرایط اقتصادی مناسب،‌ همیشه مورد توجه بوده است و رشد روزافزونی را داشته است. پیشینه تاریخی این شهر به هزاره پنجم پیش از میلاد مسیح می‌رسد .پژوهش‌ها نشان می‌دهد که این منطقه از ماقبل تاریخ تاکنون مسکونی بوده است و پر ازجاذبه‌های تاریخی ارزشمند است.

آب و هوای شهر مرودشت
آخرین به‌روزآوری - 4:11
16°
کمینه دما : 16 کمینه دما : 16

مکان‌ها دیدنی و توریستی مرودشت

این شهر جاذبه های تاریخی زیادی دارد و از توریستی ترین شهرهای ایران محسوب میشود،‌ که از مهم‌ترین آنها می‌ توان به تخت جمشید، که از مهم‌ترین سازه های تاریخی ایران، نقش رجب، که از قدیمی‌ترین آثار دوران ساسانی در ایران است، دروازه ملل،‌ که محل ورود نمایندگان ملل مختلف در دوران هخامنشیان بوده،‌ مجموعه پاسارگاد،‌ که در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است، تل باکون، کاخ هدیش، تالار صد ستون، برج سنگی پاسارگاد، مقبره اردشیر دوم و نقش رستم اشاره کرد.

بهترین راه سفر

برای رفتن به این شهر که در ۸۸۵ کیلومتری تهران قرار گرفته است یا باید به صورت  زمینی با ماشین شخصی یا اتوبوس  در۹الی ۱۰ ساعت زمان رفت و  یا اینکه با هواپیما در کمتر از یک ساعت به شیرازو  بعد از ان به صورت  زمینی به  مرودشت رفت.

بعد از خروج از مرودشت

بعد از تماشای این شهر، شهر شیراز، دریاچه مهارلو، دریاچه طشک و پارک ملی بمو، می‌توانند انتخابهای خوبی برای ادامه گردشگری شما باشند.

بهترین فصل برای سفر

در حال بارگذاری ...

در حال بارگذاری ...