درباره شهر ارومیه در استان آذربایجان غربی

ارومیه، یکی از کلان‌شهر‌های ایران و مرکز استان آذربایجان غربی است، که در شمال غربی ایران قراردارد . از نظر آب و هوایی تابستانهای تقریبا گرم و زمستانهای خیلی سردی دارد. این شهر بیش از ۳۰۰۰ سال قدمت دارد و جزء ۱۹ شهر تاریخی ایران در یونسکو ثبت شده است. بعضی از مورخان اعتقاد بر این دارند که ارومیه زادگاه زرتشت در ایران است. از نظر جغرافیایی، این شهر درواقع بین دریاچه ارومیه و کوه‌های غرب استان قرار دارد.

آب و هوای شهر ارومیه
آخرین به‌روزآوری - 4:11
کمینه دما : 4 کمینه دما : 4

مکان‌ها دیدنی و توریستی ارومیه

هیچ شهر و استانی در کشور ما نیست که اماکن تاریخی جالب و منحصر به فردی نداشته باشد. ارومیه هم پر از جاذبه های دیدنی و گردشگریست که دیدنشان خالی از لطف نیست مثل دریاچه ارومیه، که بزرگترین سطح آبی کشور و دومین دریاچه آب شور دنیاست، بازار ارومیه، که نمایانگر ذوق معماری صفویه‌ است، کلیسای ننه مریم، که یکی از قدیمی‌ترین کلیساهای جهان است، قلعه کاظم داشی، که قلعه ‌ای از جنگ جهانی اول در میان آب های ارومیه‌ است، موزه ارومیه، بنای سه گنبد، جزیره اشک، مسجد جامع ارومیه، آبشار سوله دوکل و دریاچه مارمیشو.

بهترین راه سفر

برای سفر به ارومیه می توان هم  از وسیله‌های حمل و نقل عمومی مثل هواپیما و قطار و اتوبوس استفاده کرد، هم با ماشین شخصی خود سفر کنیم.برای رسیدن به این شهر باید ۷۶۸ کیلومترمسافت را با گذشتن ازمسیر تهران،قزوین، زنجان، تبریز طی کنیم، به این خاطر اکثرا هواپیما را ترجیح می‌دهند. مسیرتهران تا ارومیه با اتوبوس ۱۰ ساعت و با سواری ۸ ساعت راه است.

بعد از خروج از ارومیه

بعد از گشت و گذار در شهر ارومیه و تماشای جاذبه های آن، مرز بازرگان، سردشت، چالدران، مهاباد و میاندوآب می‌تواند مقصد بعدی شما برای سفر باشد.

بهترین فصل برای سفر

شهر ارومیه در هر فصلی زیبایی‌های خاص خودش را دارد , ولی با توجه به اینکه جزء مناطق سرد و کوهستانی ایران محسوب میشود ، فصل گرما برای سفر به این منطقه مناسب تر است.

در حال بارگذاری ...

در حال بارگذاری ...