درباره شهر کازرون در استان فارس

کازرون، مرکز شهرستان کازرون و یکی از شهرهای تاریخی استان فارس است، که در ۱۴۰ کیلومتری غرب شیراز قرار دارد. این شهر تابستانی گرم و خشک و زمستانی خنک و معتدل دارد. در مورد تاریخچه این شهر می‌توان گفت از مهم ترین شهرهای ایران در زمان ساسانیان بوده است،همچنین از پایتخت‌های قدیمی ایران و مراکز بزرگ صوفیان بوده است. این شهر پر ازجاذبه های تاریخی و گردشگریست که باعث شده همیشه آن را به عنوان یکی از شهرهای توریستی و گردشگر پذیر ایران به حساب بیاورند.

آب و هوای شهر کازرون
آخرین به‌روزآوری - 4:11
17°
کمینه دما : 17.22 کمینه دما : 17.22

مکان‌ها دیدنی و توریستی کازرون

مهم ترین جاذبه تاریخی و گردشگری کازرون، شهر باستانی بیشابور است، که در زمان ساسانیان پایتخت ایرانیان بوده است و بزرگ‌ترین و تنها مجسمه سنگی دوره ساسانی،‌یعنی مجسمه شاپور اول را در خود جای داده است، کاروانسرای تمام سنگی میان کتل، که تنها کاروانسرای تمام سنگی ایران است، غار شاپور، که مجسمه شاپور در آن قرار گرفته است، دریاچه پریشان،‌که یکی از بزرگ‌ترین و زیبا‌ترین دریاچه های اب شیرین ایران و خاورمیانه‌ است، نرگس زار کازرون، تل قلعه سیف اباد، باغ نظر،‌آتشکده گره، غار کله کفتری و آتشکده بیشابور اشاره کرد.

بهترین راه سفر

یکی از راه های سفر به این شهرسفر با ماشین شخصی یا اتوبوس است، که ۱۰ الی ۱۱ ساعت زمان میبرد چرا که ۹۳۱ کیلومتر مسافت از تهران تا این شهر است، یک راه سفر با هواپیما به شیراز یا بوشهر و بعد از آنجا به صورت زمینی به کازرون سفر کرد. ایستگاه راه آهن هم در حال احداث است..

بعد از خروج از کازرون

بعد از تماشای این شهر تاریخی و زیبا، شهرهای شیراز، فراشبند،‌منطقه حفاظت شده ارژن و منطقه حفاظت شده ماله گاله، می‌توانند انتخابهای خوبی برای مقاصد بعدی گردشگری شما باشند.

بهترین فصل برای سفر

در حال بارگذاری ...

در حال بارگذاری ...