درباره شهر فیروزآباد در استان فارس

فیروزآباد، مرکز شهرستان فیروزآباد و یکی ازشهرهای استان فارس است، که در ۹۶ کیلومتری جنوب شیراز قرار گرفته است. این شهر در۳ کیلومتری محوطه باستانی گور (شهرگور) قرار دارد، که از شهرهای مهم دوره ساسانی واوایل اسلام بوده است. در مورد پیشینه تاریخیش می‌توان گفت که به آخرین سال‌های حکومت پارتیان، یعنی زمان اردشیر بابکان برمی‌گردد. این شهر نخستین شهر گرد درجهان بوده و هم اکنون دایره ای بودن محدوده دژ کهن شهر با بکارگیری عکس‌های ماهواره ای کاملاً مشخص است.

آب و هوای شهر فیروزآباد
آخرین به‌روزآوری - 4:11
19°
کمینه دما : 18.62 کمینه دما : 18.62

مکان‌ها دیدنی و توریستی فیروزآباد

این شهر، از تاریخی‌ترین شهرهای ایران است که پر از جاذبه تاریخی و دیدنیست،‌که مهم‌ترین آنها شهر گور می باشد، که مقر امپراطوری اردشیر بابکان و نخستین شهر دایره‌ای ایران محسوب می‌شود، قلعه دختر، که به احتمال زیاد برای دیده بانی و حفاظت از پایتخت اولیه ساسانیان در شهر گور به وجود امده،‌ کاخ اردشیر که با گذشت ۱۸۰۰ سال از عمرش همچنان سالم و زیبا باقی مانده، تنگ چوگان، که محل بازی چوگان توسط شاهان ساسانی بوده است، گنبد نمکی کنار سیاه، کعبه زرتشت، تنگ خرقه، جاده جم-فیروزآباد و تنگ هایقر اشاره کرد..

بهترین راه سفر

از تهران تا فیروزآباد ۱۰۵۰ کیلومتر مسافت است،که این مسافت را  هم می توان با استفاده ازاتوبوس یا ماشین شخصی در  ۱۱الی ۱۲ ساعت رفت و  هم می توان با قطار یا هواپیما به شیراز، بعد از انجا به صورت زمینی به فیروزآباد برویم.

بعد از خروج از فیروزآباد

بعد از دیدن این شهر،‌ شهرهای میمند، شیراز، کازرون،‌ منطقه حفاظت شده ماله گاله و دریاچه فصلی هرم، می‌توانند انتخابهای مناسبی برای مقاصد بعدی سفر شما باشند.

بهترین فصل برای سفر

در حال بارگذاری ...

در حال بارگذاری ...