درباره شهر شیراز در استان فارس

شیراز که به شهر عشاق معروف است، سرزمینی از دیدنی‌ها و دوست داشتنی‌هاست و خیلی‌ها معتقدند که نگین شهر‌های توریستی ایران است. این شهر یکی از شهرهای بزرگ کشور و مرکز استان فارس است که در منطقه کوهستانی زاگرس قرار گرفته است و آب و هوای معتدلی دارد. از لحاظ جغرافیایی، از غرب به کوه دراک و از شمال به کوه‌های بمو، سبزپوشان، چهل‌مقام و باباکوهی (از رشته کوه‌های زاگرس) محدود شده‌ است.باید گفت شیراز از زیباترین شهر‌های ایران است که القاب زیادی ازجمله، شهر عشاق را به آن نسبت میدهند، چرا که زادگاه شاعران بزرگی مثل سعدی و حافظ است. این شهر همچنین جاذبه‌های تاریخی و طبیعی بسیار زیبایی دارد .مردمان این شهر بسیار خونگرم و مهربان هستند. سفر به شهر شعرا، می‌تواند از خاطره‌انگیز ترین سفر‌های شما باشد.

آب و هوای شهر شیراز
آخرین به‌روزآوری - 4:11
16°
کمینه دما : 16 کمینه دما : 16

مکان‌ها دیدنی و توریستی شیراز

از جاذبه های دیدنی شیراز که نباید از دست داد می‌توان به مسجد نصیرالملک که مسجد هزار رنگ ایران است، ارگ کریمخانی که یکی از خاص ترین و زیباترین بناهای تاریخی این شهراست، باغ ارم که با سروهای سر به فلک کشیده اش یکی از زیباترین باغ های ایران به شمار میرود، دریاچه مهارلو که در هر فصل یک رنگ است و شاهچراغ که مهمترین جاذبه مذهبی شهراست، اشاره کرد. این شهر جاذبه‌های خیلی زیاد دیگری هم دارد مثل بازار وکیل، خانه زینت الملوک، ‌باغ جهان نما، حافظیه، آرامگاه سعدی، باغ عفیف آباد، سرای مشیر،  ‌دروازه قرآن،  عمارت شاپوری و نارنجستان قوام که از دیدن تک تک آنها لذت خواهید برد. پیشنهاد می کنیم سری هم به روستای قلات بزنید که بسیار سرسبز و زیباست و درآن یک کلیسای خیلی قدیمی وجود دارد.

بهترین راه سفر

برای ورود به شهر شیراز، ازتمام وسیله‌های نقلیه، مثل ماشین شخصی، اتوبوس، قطار یا هواپیما می‌توان استفاده کرد، این شهر به راه‌آهن سراسری ایران متصل است، فرودگاه بین المللی هم دارد. مسافت جاده‌ای تهران به شیراز۹۴۱کیلومترمی باشد.

بعد از خروج از شیراز

بعد از تماشای این شهر تاریخی، کاخ آپادانا، قلعه دختر، قصر سرخ، کاخ اردشیر،‌ پاسارگاد و تخت جمشید می‌توانند بهترین انتخاب‌ها برای مقاصد بعدی گردشگری شما باشند.

بهترین فصل برای سفر

بهترین فصل سفر به شیراز فصل بهار، به خصوص اردیبهشت ماه است،چرا که علاوه بر این که در این ماه از شلوغی نوروز خبری نیست، شکوفه‌های بهارنارنج هم باز شده اند و گل‌های رز و محمدی و نرگس و بابونه، جشنواره گل‌ها را در این شهر به راه انداخته اند و شما می توانید علاوه بر تماشای جاذبه‌های دیدنی شیراز، ازعطر گل‌ها هم سرمست شوید.

در حال بارگذاری ...

در حال بارگذاری ...