درباره شهر داراب در استان فارس

داراب، مرکز شهرستان داراب و یکی از شهرهای استان فارس می باشد، که از لحاظ جغرافیایی، در ۲۴۰ کیلومتری جنوب شرقی شهر شیراز قرار دارد و با سیرجان و استان هرمزگان مرز مشترک دارد. از نظر آب و هوایی جزو مناطق گرمسیر ایران محسوب میشود. از نظر پیشینه تاریخی، از قدیمی ترین شهرهای ایران و جهان به حساب می اید و با توجه به تپه‌های باستانی اطرافش، قدمت این شهر،‌ به هزاره پنجم قبل از میلاد یعنی، عصر سفال نخودی و تمدن سیلک ۲ کاشان، برمیگردد. شهر تاریخی دارابگرد، که اولین شهر مدور ایران است و در زمان هخامنشیان شکل گرفته است، در ۷ کیلومتری جنوب شهر داراب قرار دارد.

آب و هوای شهر داراب
آخرین به‌روزآوری - 4:11
20°
کمینه دما : 19.79 کمینه دما : 19.79

مکان‌ها دیدنی و توریستی داراب

از مهم ترین جاذبه های گردشگری این شهر، که نباید دیدنشان را از دست داد، می‌توان به آبشار فدامی، که از منحصربفردترین آبشارهای ایران است و چهار نوع آب شور و شیرین و سرد و گرم را داراست، شهر تاریخی دارابگرد، که با ۲۵۰۰ سال عمر، اولین شهر مدور ایران و از قدیمی‌ترین شهرهای جهان است، مسجد جامع داراب، که از بناهای تاریخی ارزشمند ایران محسوب میشود، آتشکده آذرخش، که از آتشکده های مهم زرتشنتیان در زمان ساسانیان بوده، تنگه رغز، آتشکده آذرجو و آبشارهای کاسه رود اشاره کرد.

بهترین راه سفر

فاصله تهران تا این شهر،‌ تقریبا ۱۱۲۰کیلومتراست، که اگر بخواهیم به صورت  زمینی با ماشین یا اتوبوس سفر کنیم،‌بیشتر از ۱۲ ساعت زمان میبرد و ممکن است کمی خسته کننده باشد. امکان سفر با قطارهم وجود ندارد، چرا که  به شبکه راه آهن کشور وصل نیست، ولی می‌توانیم با هواپیما یه این شهر سفرکنیم، چون این شهر خودش فرودگاه دارد و می توانیم پرواز مستقیم داشته باشیم.

بعد از خروج از داراب

بعد از تماشای شهر تاریخی و کهن داراب، شهرهای شیراز، نی ریز، فسا، جهرم، سیرجان، پارک ملی بختگان و دریاچه بختگان، می‌توانند انتخابهای مناسبی برای مقاصد بعدی گردشگری شما باشند.

بهترین فصل برای سفر

در حال بارگذاری ...

در حال بارگذاری ...