درباره شهر جهرم در استان فارس

جهرم، مرکز شهرستان جهرم و یکی از شهرهای قدیمی استان فارس است. این شهر در ۱۷۰ کیلومتری جنوب شرقی شهر شیراز قرار گرفته است و ازنظر جغرافیایی، از شمال به سروستان، از شرق به داراب، از جنوب به لارستان و از غرب به فیروزآباد محدود می‌شود. از نظر اب و هوایی، جزء شهرهای گرم ایران به حساب می آید. در مورد پیشینه تاریخی این شهر میتوان اینگونه  گفت که، از شهرهای بسیارقدیمی ایران است که نام قدیمی آن  گهرم بوده است  و فردوسی در شاهنامه خود ازآن در دوران ساسانیان یاد کرده است. به روایت پژوهشگران، این شهر، چهار سدهقبل از ميلاد مسيح، توسط اردشير اول، پنجمین پادشاه هخامنشی بنا شده است و در زمان ساسانیان و هخامنشیان، موقعیت مناسبی داشته و مرکز اقامت شاهزادگان بوده است.

آب و هوای شهر جهرم
آخرین به‌روزآوری - 4:11
23°
کمینه دما : 23 کمینه دما : 23

مکان‌ها دیدنی و توریستی جهرم

از مهم‌ترین جاذبه های گردشگری این شهر، می‌توان به غار سنگ تراشان، که ۳۵۰ سال از عمرآن می‌گذرد و یکی از بزرگ‌ترین غار های دست ساز جهان است، آتشکده جهرم، مسجد جامع جهرم، خانه تاریخی استان طوفان، آتشگاه قدمگاه، آبشار مروارید خفر، دروازه پیر شبیب و منطقه شکارممنوع کوه گرم اشاره کرد

بهترین راه سفر

فاصله تهران تا جهرم، ۱۱۰۱ کیلومتر است، که باتوجه به این مسافت طولانی، بهترین راه برای سفرهواپیما است . این شهر خودش دارای فرودگاه است و می توان پرواز مستقیم به این شهر داشت همچنین با قطار هم می‌توان به این شهر مسافرت کرد.

بعد از خروج از جهرم

بعد از تماشای شهر تاریخی جهرم، شهرهای فسا، فیروزآباد،‌داراب، میمند، دریاچه بختگان و پارک ملی بختگان و منطقه حفاظت شده بهرام گور، می‌توانند انتخابهای مناسبی برای مقاصد بعدی گردشگری شما باشند.

بهترین فصل برای سفر

در حال بارگذاری ...

در حال بارگذاری ...