درباره شهر اقلید در استان فارس

اقلید، یکی از شهر‌های سرسبز و کوهستانی، درشمال استان فارس است، که آب و هوای سرد و کوهستانی دارد و بعضی ارتفاعاتش ممکن است تا اوایل بهار پوشیده از برف باشد. از نظر جغرافیایی، در فاصله ۲۷۵ کیلومتری شمال شیراز قرار دارد، این شهر از لحاظ ارتفاع ، بلندترین شهر استان  فارس است ودر مورد قدمت این شهر هم باید گفت، که آثاری که در آن یافت شده به ۵۰۰۰ سال قبل ازمیلاد برمی ‌گردد. در واقع با استناد به کتب تاریخی و سفرنامه‌هایی که از جهان‌گردان باقی مانده است، می‌توان دریافت، که اقلید در دوران قبل از اسلام هم، شهری آباد ومطرح بوده است.

آب و هوای شهر اقلید
آخرین به‌روزآوری - 4:11
15°
کمینه دما : 15.27 کمینه دما : 15.27

مکان‌ها دیدنی و توریستی اقلید

از مهم ترین جاذبه های گردشگری شهر اقلید، می‌توان به حوض دختر گبر و کتیبه پهلوی،‌ که به شناسنامه اقلید معروف است، مسجد جامع اقلید، که منبر و کتیبه تاریخی ارزشمندی دارد، غار تنگ براق، که طی صدها هزار سال فرسوده شدن کوه‌ها به وجود امده است، آدم کوهی اقلید، که کوه‌ها ظاهری عجیب شبیه به جمجمه انسان‌ها دارند، تونل اباصالح، که بزرگترین تونل بین جاده‌ای خاورمیانه‌ است، چشمه محمد رسول الله و باتلاق گور بهرام اشاره کرد

بهترین راه سفر

از راه زمینی میشود با ماشین شخصی یا اتوبوس آن را طی کرد. همچنین با قطار وهواپیما هم می شود تا شیراز رفت و از انجا با ماشین به  اقلید رفت، البته خط راه‌آهن شیراز به اقلید هم تقریبا آماده ارائه خدمات است.

بعد از خروج از اقلید

بعد از تماشای شهر اقلید، شهرهای ابرکوه،‌آباده،‌اردکان و منطقه حفاظت شده دنا، می توانند انتخابهای مناسبی برای مقاصد بعدی گردشگری شما باشند.

بهترین فصل برای سفر

بهترین قصل سفر به این شهر، فصل تابستان است،چرا که هوا مناسب‌تر است و از طرفی فصل تعطیلی مدارس و مسافرت هم هست.

در حال بارگذاری ...

در حال بارگذاری ...