درباره شهر استهبان در استان فارس

استهبان، شهری در جنوب شرقی استان فارس و مرکز شهرستان استهبان است. از نظر جغرافیایی، بین شهر‌های محمدآباد، نی ریز و فسا قرار گرفته است . استهبان واژه ای پهلوی از عبارت سته + بان، به معنای نگهبان شهر استهبان است ، در گذشته‌ای نه‌چندان دور، از مراکز مهم مطالعات شیعی به شمار میرفت و در حدود دو سده، طلاب علوم دینی در این شهر به تحصیل می‌پرداختند. به‌طوری که به این شهر، لقب نجف اصغر یا نجف کوچک را داده بودند.

آب و هوای شهر استهبان
آخرین به‌روزآوری - 4:11
23°
کمینه دما : 23 کمینه دما : 23

مکان‌ها دیدنی و توریستی استهبان

از مهم ترین جاذبه های گردشگری این شهر، می توان به پارک جنگلی استهبان، که از زیباترین گردشگاه‌های این شهراست، چشمه قهری، که چشمه‌ای زیبا با داستانی عجیب و جالب است، یخچال حاجی محریم، غار گبری، تنگه لای تاریک، آبشار استهبان، آتشکده ماه فرخان و امامزاده پیر مراد اشاره کرد.

بهترین راه سفر

اگر برای سفر به این شهر  قصد سفر هوایی را دارید، باید با هواپیما تا شهر شیراز رفته ، بعد از شیرازحدود ۱۷۰ کیلومترمسافت زمینی طی کنید. با قطار هم به همین صورت است، یعنی باید تا شهر شیراز را باقطاررفته و از انجا به بعد را با ماشین طی کنید. اگر قصد سفر با ماشین شخصی یااتوبوس را دارید، باید شیراز را به سمت شرق رفته و بعد از گذشتن از  شهرستان سروستان به استهبان می رسید.

بعد از خروج از استهبان

بعد از گشت و گذار در شهر استهبان، پارک ملی بختگان، دریاچه بختگان، شهر فسا و شهر نی ریز، می‌توانند انتخابهای مناسبی برای مقاصد بعدی گردشگری شما باشند.

بهترین فصل برای سفر

در حال بارگذاری ...

در حال بارگذاری ...