درباره شهر چابهار در استان سیستان و بلوچستان

چابهار یکی از شهر‌های جنوب شرقی استان سیستان و بلوچستان می‌باشد، که به واسطه آب و هوای بهاری و معتدل، به آن "چهار بهار" می‌گویند. این شهر یکی از مناطق آزاد هفت‌گانه ایران و تنها بندر اقیانوسی کشوراست که در مجاورت دریای عمان و اقیانوس هند قرار دارد. چابهار، بهشت گمشده ایران است و آن‌قدر زیبایی‌های طبیعی دارد که این منطقه را تبدیل به یکی از بی‌نظیرترین مناطق آزاد ایران کرده است. علاوه بر این زیبایی‌ها، به دلیل موقعیت راهبردی از اهمیت تجاری و بازرگانی زیادی نیز برخوردار است.

آب و هوای شهر چابهار
آخرین به‌روزآوری - 4:11
25°
کمینه دما : 24.97 کمینه دما : 24.97

مکان‌ها دیدنی و توریستی چابهار

زیبایی‌هایی نظیر کوه‌های بدلند یا مریخی که ازمنحصربه‌ فردترین کوه‌های ایران هستند، پدیده موج فشان دریا که ارتفاعش در فصل بادهای موسمی به ۲۰ متر می‌رسد، گل فشان که یکی از شگفت‌انگیزترین پدیده‌های ژئو توریسمی است که فقط در چابهار می‌توان آن را دید و رودخانه باهو کلات و گاندو که زیستگاه تمساح پوزه کوتاه، از نادرترین انواع تمساح در جهان است و تالاب صورتی رنگ لیپار که یکی از پنج چشمه رنگی جهان است را می‌توان در این شهر تماشا کرد. همچنین کوه‌های تاریخی شهبازبند و گورستان جن که داستان‌های عجیب غریب و ترسناکی دارد در روستای تاریخی تیس، ساختمان تلگرافخانه انگلیسی‌ها،  قلعه پرتغالی‌ها، درختان انجیر معابد، اسكله كنارک و ساحل صخره‌ای پزم از دیگر مناطق دیدنی و جذاب چابهار هستند.

بهترین راه سفر

برای سفر کردن به چابهار راه‌های زیادی مانند استفاده از ماشین شخصی، هواپیما، قطار و راه‌های دریایی وجود دارد. ساده‌ترین راه، سفر با هواپیماست، که طولانی‌ترین مسیر پروازی در کشور می‌باشد. مسیر جاده‌ای تهران تا چابهار نیز حدود 2000 کیلومتر می‌باشد.

بعد از خروج از چابهار

بندر جاسک و ایرانشهر بهترین انتخاب برای مقاصد بعدی سفر شما هستند.

بهترین فصل برای سفر

چابهار، همان‌طور که از اسمش پیداست، در تمام فصول سال زیباست و پذیرای گردشگران از تمام نقاط ایران است.

در حال بارگذاری ...

در حال بارگذاری ...