درباره شهر ایرانشهر در استان سیستان و بلوچستان

ایرانشهر، یکی از شهرهای استان سیستان و بلوچستان می‌باشد که در قدیم به آن پهره می‌گفتند. از لحاظ جغرافیایی، ازشمال به خاش، از شرق به سراوان، از جنوب غربی به نیکشهر، از جنوب به چابهار و از غرب به  بم و دشت جازموریان محدود می‌شود. از نظر اقلیمی چون مناطق کوهستانی و جلگه ای زیادی دارد، دارای تنوع آب و هوایی بالایی می‌باشد ولی عموما می‌توان گفت، گرم و خشک و گاهی شرجی است. ایرانشهر به واسطه قرارگیری در شاهراه ارتباطی فرهنگ‌های بزرگ قبل از تاریخ منطقه، دربردارنده مجموعه‌ای از کهن‌ترین، با ارزش‌ترین و مهم‌ترین سایت‌های باستانی و تاریخی کشور است.

آب و هوای شهر ایرانشهر
آخرین به‌روزآوری - 4:11
33°
کمینه دما : 33 کمینه دما : 33

مکان‌ها دیدنی و توریستی ایرانشهر

از مهم‌ترین و زیباترین جاذبه‌های گردشگری این شهر می‌توان به قلعه بمپور (یکی از مهم‌ترین قلعه‌های نظامی آسیا بود و قدمتش به دوران ساسانیان برمی‌گردد)، قلعه ناصری (قلعه‌ای عظیم و زیبا که به عنوان مقر حکمرانی بلوچستان در دوران قاجار مورد استفاده قرار می‌گرفت)، باغ خالصه بمپور (قسمتی از تاریخ منطقه بمپور را به همراه دارد)، قلعه ابتر، دشت سمسور و روستای دامن اشاره کرد. در ضمن این شهر چشمه‌های آب گرم زیادی دارد.

بهترین راه سفر

مسافت جاده‌‌ای تهران تا ایرانشهر 1522 کیلومتر می‌باشد. بهترین انتخاب برای سفر به این شهر سفر با هواپیما با پرواز مستقیم است.

بعد از خروج از ایرانشهر

بعد از تماشای این شهر، شهرهای خاش و زاهدان، منطقه حفاظت شده گاندو و منطقه حفاظت شده بزمان، می‌توانند انتخاب‌های مناسبی برای مقاصد بعدی گردشگری شما باشند.

بهترین فصل برای سفر

فصول خنک‌ سال مانند پاییز و زمستان، برای سفر به این شهر مناسب‌تر هستند.

در حال بارگذاری ...

در حال بارگذاری ...