درباره شهر گرمسار در استان سمنان

گرمسار، مرکز شهرستان گرمسار و یکی از شهرهای استان سمنان است، که در منطقه مرکزی ایران قرار دارد. در زمان گذشته به این شهر خواره می‌گفتند. وجه تسمیه (خواره) این بود که این منطقه نسبت به مناطق هم جوار خود پست‌تر بوده است. این منطقه زمستان‌های معتدل و تابستان‌های گرم دارد. محصولات عمده‌ی آن گندم، تره‌بار، جو، انار، پنبه و انجیر می‌باشد. قدمت این شهر را با توجه به قلعه‌های تاریخیش ۳۵۰۰ سال تخمین زده‌اند.

آب و هوای شهر گرمسار
آخرین به‌روزآوری - 4:11
11°
کمینه دما : 11.42 کمینه دما : 11.42

مکان‌ها دیدنی و توریستی گرمسار

این شهر دنیایی از جاذبه‌های طبیعی و تاریخی بی‌نظیر است، که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به گنبد نمکی کوهدشت، که یکی از زیبا‌ترین گنبدهای نمک ایران است، کویر ریگ‌جن، که لقب مثلث برمودای ایران را دارد و یکی از صعب‌العبور‌ترین نواحی دنیاست، تنگه ظلمات،‌ که شباهت زیادی به منطقه گرند کانیون آمریکا دارد، پارک ملی کویر، که نمایشگاهی طبیعی از حیوانات وحشی و کمیاب بیابانی‌ست، معدن نمک گرمسار، که تونلی بی‌نظیر و پیچ در پیچ دارد، کاروانسرای عین‌الرشید،‌ غار نمکی گرمسار ، کاروانسرای قصر بهرام، کاروانسرای دهنمک و قلعه بنکوه اشاره کرد.

بهترین راه سفر

گرمسار از شهرهای نزدیک به تهران است، که در ۱۰۹ کیلومتری جنوب شرقی تهران قرار گرفته و به راحتی می‌توانید با ماشین شخصی در کمتر از 2 ساعت این مسیر را طی کنید، ولی ایستگاه راه آهن نیز وجود دارد.

بعد از خروج از گرمسار

بعد از تماشای این شهر،‌ شهرهای سمنان، سرخه و دریاچه نمک قم، می‌توانند مقاصد بعدی سفر شما را تشکیل دهند.

بهترین فصل برای سفر

در حال بارگذاری ...

در حال بارگذاری ...