درباره شهر شاهرود در استان سمنان

شاهرود، زیباترین شهر استان سمنانِ در حاشیه شمالی دشت کویر و در دامنه‌های جنوبی رشته‌کوه البرز می‌باشد. این شهر زیبا از لحاظ اقلیمی به دو قسمت شمالی و جنوبی تقسیم شده که قسمت جنوبی خشک و کویری و قسمت شمالی پر باران و مرطوب و فوق‌العاده سرسبزی دارد. خیابان‌های این شهر پر از درختان چنار تنومند هستند که دیدنشان فوق‌العاده لذت‌بخش است. پاییز كه به این شهر سفر كنید زیر پاهایتان پر از برگ‌های رنگی می‌شود که از دیدنشان سیر نمی‌شوید. پس به خاطر این زیبایی‌ها در یک فرصت مناسب، برنامه سفر به شاهرود را مهیا کنید و از دیدن کویر و جنگل کنار هم لذت ببرید. شاهرود که خیلی از طبیعت‌گردان مثل زنده یاد محمد علی اینانلو عاشقش هستند، هم کوه ،هم کویر و هم جنگل دارد و تنها دو ساعت با دریا فاصله دارد.

آب و هوای شهر شاهرود
آخرین به‌روزآوری - 4:11
13°
کمینه دما : 13.34 کمینه دما : 13.34

مکان‌ها دیدنی و توریستی شاهرود

این شهر زیبا هم کوه وهم کویر و هم جنگل دارد و تنها دو ساعت با دریا فاصله دارد. جاذبه‌های شاهرود شامل زیبایی‌های مثل جنگل ابر که از رویایی‌ترین و بکر‌ترین مناطق جنگلی ایران است و پارک ملی خارتوران که بزرگ‌ترین ذخیره‌گاه زیست کره در کشور ایران به حساب می آید، همین طور زیبایی‌های طبیعی دیگری مثل  آبشار نکارمن،  جنگل اولنگ و  دشت آفتابگردان و شقایق‌های کالپوش هستند که هیجان سفر به شهر شاهرود را چند برابر می‌کنند. از لحاظ دیدنی‌های تاریخی نیز می‌توان به تپه های سنگ چخماق که بین ۷ تا ۹ هزار سال قدمت دارند اشاره کرد. البته شاهرود جاذبه‌های تاریخی زیادی برای بازدید دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به کاروانسرای بدشت، کاروانسرای عباس آباد،  مسجد شیخ علی اکبر، آرامگاه شیخ ابوالحسن خرقانی و بازار تاریخی شاهرود اشاره کرد.

بهترین راه سفر

مسافت تهران تا شاهرود حدودا ۴۰۰ کیلومتر می‌باشد که اگر قرار باشد این مسیر را زمینی طی کنید حدود ۴ ساعت طول می‌کشد. امکان استفاده از هواپیما نیز وجود دارد زیرا  شهر، دارای فرودگاه می‌باشد.

بعد از خروج از شاهرود

بعد از گشت و گذار در این شهر، شهرهای دامغان، سمنان، دریاچه نمک حاج علیقلی و منطقه حفاظت شده خارتوران، می‌توانند انتخاب‌های مناسبی برای مقاصد بعدی سفر شما باشند.

بهترین فصل برای سفر

این شهر تدر فصل پاییز چیز دیگریست. زیرا تمام کوچه پس کوچه‌ها و خیابان‌های این شهر پر از درخت‌های چنار تنومند می‌یاشد که در خزان پاییز، برگ‌های رنگی آن‌ها زیر پاهایتان میریزد و سفرتان را خاطره‌انگیزتر می‌کند.

در حال بارگذاری ...

در حال بارگذاری ...