درباره شهر سمنان در استان سمنان

سمنان یکی از شهرهای ایران و مرکز استان سمنان است که از نظر جغرافیایی در قسمت جنوب رشته‌کوه البرز و شمال دشت کویر و در راه تهران به خراسان و در حد فاصل سه شهر دامغان، گرمسار و مهدی شهر قرار گرفته است. از نظر آب و هوایی خشک و معتدل است در واقع دارای تابستان‌های گرم و زمستان‌های خنکی می‌باشد. این شهر ۷ محله معروف قدیمی به‌ نام‌های اسفنجان، لتیبار، شاهجو، ناسار، زاوغان، کوشمغان و کدیور دارد. سمنان دارای جاذبه‌های گردشگری زیادی است، که متاسفانه به علت کم توجهی به جاذبه‌ها، از شهرت کمی برخوردارند و زیاد شناخته شده نیستند. طبیعت بکر و دست نخورده استان سمنان به تنهایی در شهرستان‌های این استان جالب توجهه است، به طوریکه با سفر به شهر سمنان و بعد به شهمیرزاد و مهدیشهر می‌توان تجربه دو آب و هوای متفاوت را با طی کمتر از ۲۰ کیلومتر داشت.

آب و هوای شهر سمنان
آخرین به‌روزآوری - 4:11
17°
کمینه دما : 17.22 کمینه دما : 17.22

مکان‌ها دیدنی و توریستی سمنان

شهر سمنان پر از جاذبه‌های طبیعی و گردشگریست. یکی از زیبایی‌های طبیعی شهر کوچه باغ‌های کویری سمنان است که توجه هر مسافری که تصویری کویری از سمنان دارد را به خود جلب می کند. این کوچه باغ ها که درست وسط شهرستان سمنان واقع شده‌اند، باقی مانده از بافت طبیعی شهرهستند که پر از درخت‌های انار، انجیر، توت و … هستند. خصوصا نهری که داخل این کوچه باغ‌ها جاریست در شرایط کویری مانند طلا برق می‌زند و می‌درخشد. بازدید از مسجد امام (سمنان)،  قلعه لاسگرد، قلعه های سارو،  موزه گرمابه پهنه و  تکیه پهنه را هم فراموش نکنید. چون این‌ها جز مهمی از تاریخ شهر هستند. دروازه ارگ سمنان،  کاروانسرای آهوان و گردنه آهوان هم جز دیدنی‌های زیبای سمنان هستند و بازدیدشان خالی از لطف نیست.

بهترین راه سفر

مسافت جاده‌ای از تهران به سمنان ۲۲۱ کیلومتر است، که شما می‌توانید این مسیر را با قطار، اتوبوس یا ماشین شخصی طی کنید. فرود گاه این شهر نیز در حال راه اندازی می‌باشد.

بعد از خروج از سمنان

بعد از گشت و گذار در شهر تاریخی سمنان،‌ شهرهای مهدی‌شهر در شمال، سرخه در جنوب غربی سمنان و چشمه‌های آبگرم و جنگل ابر در شمال غربی، می‌توانند مقاصد بعدی گردشگری شما باشند.

بهترین فصل برای سفر

فصل‌های خنک سال مانند بهار و پاییز، برای سفر به شهر سمنان مناسب‌تر هستند زیرا آب و هوای بهتری دارند و گشت و گذار را برای شما راحت‌تر می کنند.

در حال بارگذاری ...

در حال بارگذاری ...