درباره شهر زنجان در استان زنجان

زنجان، مرکز استان زنجان و از بزرگترین شهرهای شمال غرب ایران است. واژه زنجان، تغییر یافته زنگان به معنی پربار و پرارزش می باشد. از نظر جغرافیایی از شمال به شهرستان طارم و خلخال و میانه و از مشرق به سلطانیه و طارم و از جنوب به خدابنده و ایجرود و از غرب به شهرستان ماه‌نشان محدود می‌شود. از نظر آب و هوایی از شهر‌های چهار فصل ایران محسوب می شود، که تنوع آب و هوایی دارد و معمولا تابستانی معتدل و زمستانی سرد دارد.

آب و هوای شهر زنجان
آخرین به‌روزآوری - 4:11
کمینه دما : 7 کمینه دما : 7

مکان‌ها دیدنی و توریستی زنجان

از مهمترین و زیبا ترین اماکن گردشگری که در سفرتان به شهر تاریخی زنجان نباید از دست بدهید ، می‌ توان  به مجموعه توریستی گاوازنک، که از پرطرفدارترین تفریح‌گاه‌های شهر زنجان است ،‌ کاروانسرای سنگی زنجان، که قدیمی‌ترین اثر تاریخی شهر است، بازار تاریخی زنجان، که طولانی‌ترین بازار سرپوشیده ایران است، سرای ملک، که در قلب بازار تاریخی زنجان خودنمایی می ‌کند، موزه رختشوی خانه، موزه مردان نمکی،‌ پل میر بهاالدین ، عمارت ذوالفقاری و کاروانسرای دخان اشاره کرد.

بهترین راه سفر

برای سفر به شهر زنجان می‌توانیم از تمام وسایل نقلیه،‌ مثل هواپیما، قطار،‌ اتوبوس و ماشین استفاده کنیم . اگر بخواهیم از قطار برای سفر استفاده کنیم،‌ باید خط تهران-تبریز را که از این شهر می‌گذرد انتخاب کنیم ، ولی چون از شهرهای تقریبا نزدیک به تهران است،‌ از طریق آزادراه تهران-زنجان می‌توانیم به راحتی این مسیر را در مدت سه ساعت با ماشین شخصی خود طی کنیم.

بعد از خروج از زنجان

بعد از تماشای کامل زیبایی‌های شهر زنجان،‌ گنبد سلطانیه، در جنوب شرقی و منطقه حفاظت شده آغ داغ و دریاچه سد تهم در شمال شهر،‌ می‌توانند انتخابهای مناسبی برای مقاصد بعدی گردشگری شما باشند.

بهترین فصل برای سفر

شهر زنجان با توجه به تفاوت آب و هوایی ای که در فصل‌های مختلف دارد ، در هر فصل یک تصویر منحصر بفردی را به شما ارائه می‌دهد و بهترین زمان برای سفر به این شهر، فصل بهاراست.

در حال بارگذاری ...

در حال بارگذاری ...