درباره شهر ابهر در استان زنجان

ابهر یکی از شهرهای استان زنجان و مرکز شهرستان زنجان است. این شهر دومین شهر پر جمعیت استان زنجان است و در ۸۵ کیلومتری جنوب شرقی زنجان واقع شده است. در مورد وجه اسمی آن می‌ توان گفت، ابهر در قدیم اوهر نامیده می‌شد . مردم محلی به آن اَبر می‌گویند. نام ابهر از آب+هر تشکیل شده و در زبان تاتی به معنی آب آسیاب است . ریزابه‌های ابهررود، از قدیم آسیاب‌های زیادی را به چرخش در آورده است که امروزه هم همینطور است. این شهر جاذبه‌های تاریخی زیادی دارد که دیدنشان خالی از لطف نیست.

آب و هوای شهر ابهر
آخرین به‌روزآوری - 4:11
کمینه دما : 6.27 کمینه دما : 6.27

مکان‌ها دیدنی و توریستی ابهر

از جاذبه های گردشگری شهر ابهر که نباید دیدنشان را  از دست داد، می‌ توان به امامزاده زیدالکبیر، که بنایی زیبا با تزئینات فیروزه‌ای است، روستای تاریخی قروه، که ۳۰۰۰ سال قدمت دارد، مسجد جامع قروه، که مسجدی تاریخی و زیبا از دوران سلجوقیه‌ است، آبشار گله خانه و آرامگاه پیر زهرنوش اشاره کرد.

بهترین راه سفر

برای ورود به این شهر اگر بخواهیم سفر هوایی داشته باشیم ، نزدیک ترین فرودگاه به ابهر فرودگاه زنجان است که در ۹۰ کیلومتری ابهر قرار دارد . اگر بخواهیم با قطار سفر کنیم ایستگاه راه آهن خرم دره در شمال شهر ابهر قرار دارد و ابهر را به راه اهن شمال غرب متصل می‌کند. برای سفر با اتوبوس یا ماشین شخصی هم که باید مسافت جاده ای ۲۴۷ کیلومتری را طی کنید.

بعد از خروج از ابهر

بعد از تماشای شهر ابهر، شهر‌های سلطانیه و زنجان، می‌توانند انتخابهای مناسبی برای مقاصد بعدی گردشگری شما باشند.

بهترین فصل برای سفر

در حال بارگذاری ...

در حال بارگذاری ...