درباره شهر شوشتر در استان خوزستان

شوشتر، یکی از تاریخی ترین شهرهای ایران به شمار میرود، که در استان خوزستان و در دامنه‌های رشته کوه زاگرس قرار گرفته است ، و از نظر جغرافیایی، از شمال به گتوند، از شرق به مسجد سلیمان، از جنوب به اهواز و از غرب به شوش منتهی می شود .  از لحاظ آب و هوایی، تابستانهای گرم و زمستانهای معتدل مدیترانه‌ای دارد .  شهر باستانی شوشتر، از شهرهای ارزشمند تاریخی ایران است ، که میراث تاریخی فراوانی را در خودش جای داده.

آب و هوای شهر شوشتر
آخرین به‌روزآوری - 4:11
18°
کمینه دما : 17.67 کمینه دما : 17.67

مکان‌ها دیدنی و توریستی شوشتر

شوشتر شهر خیلی زیبایی هست که وقتی داخل این شهر می شوید  مناطق و مناظر زیبای طبیعتش انرژی روح شما را دوچندان میکند.این شهر، ۱۵ اثر باستانی دارد، که تحت عنوان نظام آبی تاریخی شوشتر، در میراث جهانی یونسکو ثبت شده و از زیبا‌ترین و تاریخی ترین شهرهای ایران به حساب می اید. شما می توانید با سفر به شوشتر، آبشار و آسیاب‌های آبی شوشتر،‌که مجموعه‌ای ارزشمند با عنوان بزرگ‌ترین مجموعه صنعتی پیش از انقلاب صنعتی است، پل شادروان، که یکی از قدیمی‌ترین پل‌های جهان است، مسجد جامع شوشتر،‌که مسجدی تاریخی و زیبا مربوط به صدر اسلام است، پل بند لشگر،‌ که سالم‌ترین پل‌بند به جا مانده از دوران ساسانیانست، بند میزان، که یک سد دست‌ساز از دوران ساسانیان، خانه مستوفی،‌ خانه مرعشی وقلعه سلاسل اشاره کرد.

بهترین راه سفر

از تهران تا شوشتر، ۷۴۵ کیلومتر راه است ، که اگر بخواهیم این مسیر را به صورت زمینی با ماشین یا اتوبوس برویم ، حدود ۸ ساعت طول می‌کشد . برای سفر هوایی هم باید با هواپیما به مقصد اهواز و ازآنجا به صورت زمینی به  شوشتر میرویم .

بعد از خروج از شوشتر

بعد از تماشای تاریخ این شهر، شهرهای شوش، دزفول، مسجدسلیمان و منطقه حفاظت شده هفت شهیدان، می توانند انتخابهای مناسبی برای ادامه سفر شما باشند.

بهترین فصل برای سفر

بهار بهترین فصل برای مسافرت به شوشتر می باشد.

در حال بارگذاری ...

در حال بارگذاری ...