درباره شهر شوش در استان خوزستان

شوش، یکی از شهرهای استان خوزستان و از قدیمی‌ترین سکونت گاه‌های شناخته شده بشر در جهان بوده  که در ۱۰۵ کیلومتری شمال اهواز قرار گرفته است .  این شهر، از معروفترین شهرهای دنیا، پایتخت چند هزار ساله مملکت عیلام و پایتخت زمستانی امپراطوری هخامنشی بوده‌ است . نخستین آثار سکونت در اون به ۷۰۰۰ سال قبل از میلاد برمی گردد و هنوز هم فعالیت‌های باستان شناسی در آن  ادامه دارد ، همین جملات برای اینکه تصور کنیم این شهر تا چه حد تاریخی و تماشائیست کافیست .

آب و هوای شهر شوش
آخرین به‌روزآوری - 4:11
16°
کمینه دما : 16.04 کمینه دما : 16.04

مکان‌ها دیدنی و توریستی شوش

این شهر از قدیمی‌ترین تمدن‌های جهانه و سفر به آن می‌تواند یکی از بهترین سفرهای شما را ایجاد کند، چون در انجا می‌توانید، محوطه باستانی هفت تپه، که بقایای شهری ۳۵۰۰ ساله از عیلامیان است، چغازنبیل، که مهم‌ترین اثر به جا مانده از تمدن عیلامی‌ها از ۳۲۰۰ سال قبله، کاخ آپادانا، که کاخ زمستانی پادشاهان هخامنشی بوده، قلعه باستانی شوش یا همان قلعه فرانسوی‌ها، آرامگاه دعبل خزاعی، دو گور و دو پا، موزه شوش و آرامگاه دانیال نبی را از نزدیک ببینید.

بهترین راه سفر

از تهران تا شوش، حدودا ۷۲۰ کیلومتر راه است ، که اگه بخواهیم این مسافت را به صورت زمینی با ماشین شخصی یا اتوبوس طی کنیم  حدودا ۸ ساعت طول می‌کشد تا به شهر شوش برسیم همچنین اگر بخواهیم  با قطار به شهر شوش برویم ، باید ابتدا به شهر اهواز رفت و بعد از آن با استفاده از ماشین به شوش رفته هچنین میتوان با استفاده از هوابیما به دزفول رفته وبعد به صورت زمینی به  شوش رفت .

بعد از خروج از شوش

بعد از تماشای این شهر متمدن و تاریخی ، شهرهای دزفول، شوشتر،‌ اهواز و هویزه می‌توانند انتخابهای مناسبی برای ادامه سفر شما باشند.

بهترین فصل برای سفر

در حال بارگذاری ...

در حال بارگذاری ...