درباره شهر رامهرمز در استان خوزستان

رامهرمز، مرکز شهرستان رامهرمز و یکی از شهرهای استان خوزستان است  که از لحاظ جغرافیایی، از شمال به شهرستان‌های ایذه، مسجد سلیمان و شوشتر، از شرق به استان کهگیلویه و بویراحمد، از غرب به شهرستان اهواز و از جنوب به بندر ماهشهر محدود شده است . رامهرمز از شهرهای گرمسیر ایران محسوب میشود و در مورد پیشینه تاریخیی این شهرمی توان گفت، این شهر از بناهای هرمز پادشاه ساسانی بوده است  و قدمتش به همان  دوره  یعنی دوران ساسانیان برمی‌گردد .  طبق نظر تاریخ‌دانان در دوره‌ایی پایتخت ایران هم بوده است .

آب و هوای شهر رامهرمز
آخرین به‌روزآوری - 4:11
13°
کمینه دما : 13.34 کمینه دما : 13.34

مکان‌ها دیدنی و توریستی رامهرمز

این شهر از شهرهای تاریخی ایران است و جاذبه های تاریخی و اماکن گردشگری زیادی دارد ،‌که از مهم ترین انها می‌ توان به کوه های آتشین رامهرمز، که یکی از پدیده های جالب زمین شناسی است، قلعه داو دختر، از قلعه های زیبای ساسانیان که همچون دژی نظامی ساخته شده، چشمه قیر رامهرمز، که به باور اساطیری مردم ارمهرمز، خوتن سیاه اژدهایی‌ست که در جنگ با اسفندیار رویین تن به هلاکت رسیده، قلعه یزدگرد و عمارت صمیمی اشاره کرد.

بهترین راه سفر

از تهران تا این شهر، حدود ۹۰۰ کیلومتر مسافت است، که اگر بخواهیم به صورت زمینی با ماشین شخصی یا اتوبوس برویم ، حدودا ۹ الی ۱۰ ساعت زمان میبرد، ولی می‌توان با هواپیما به شهر هفتکل رفته و  از انجا درمدت  نیم ساعت با ماشین به رامهرمزرفت .

بعد از خروج از رامهرمز

بعد از گشت و گذار دراین شهر، شهرهای اهواز، امیدیه، بهبهان و منطقه حفاظت شده دهدز، می‌توانند انتخابهای مناسبی برای مقاصد بعدی گردشگری شما باشند

بهترین فصل برای سفر

به جزفصل  تابستان که هوای شهر رامهرمز خیلی گرم  است در سایر فصول سال می توان برای سفر به این شهر رفت .

در حال بارگذاری ...

در حال بارگذاری ...